Error 520 Ray ID: 44e2c5e3c6ec7241 • 2018-08-22 04:59:57 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Adliye Personelinin Mağduriyeti Meclis Gündeminde

Adliye Personelinin Mağduriyeti Meclis Gündeminde

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Adliyesi’nde görev yapan 35 personelin FETÖ üyeliği şüphesiyle görevden uzaklaştırıldığını, savcılığın soruşturması sonucunda FETÖ ile ilişkilerinin olmadığı tespit edilen memurların buna rağmen görevlerine iade edilmediğini söyledi. Kuyucuoğlu, “hakkında açılmış bir dava olmadığı halde görevinden ihraç edilen, soruşturmalar sonucunda suçsuz bulunan kamu çalışanlarının görevlerine iade edilmesi” gerektiğini kaydetti.

Adliye Personelinin Mağduriyeti Meclis Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak Mersin Adliyesi’ndeki görevlerinden ihraç edilen memurların mağduriyetini gündeme getirdi.

 

Kuyucuoğlu, “Mersin Adliyesi’nden 35 personel FETÖ terör örgütüne yardım ve üye olmaktan kovuşturmaya uğradı ve görevden alındı. Bir kısmı altı ay civarında hapis yattı, daha sonra bunların hepsi ihraç edildi.  Ancak savcılığın yaptığı soruşturma neticesinde yeterli suç şüphesinin bulunmadığı anlaşılmakla şüpheliler hakkında atılı silahlı terör örgütüne üye olma suçundan kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Hatta CMK'nın 141/2 maddesi uyarınca tazminat hakları bulunduğunun bildirilmesine karar verildi.  Ancak bu arkadaşlarımız hâlâ görevlerine iade edilmediler ve mağdur durumdalar.  Bakanlığın bir an önce görevini yerine getirerek mağduriyet yaşayanları görevlerine iade etmesini bekliyoruz” dedi. Kuyucuoğlu, hakkında açılmış bir dava olmadığı halde görevinden ihraç edilen, soruşturmalar sonucunda suçsuz bulunan kamu çalışanlarının görevlerine iade edilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Mersin Adliyesi’ndeki görevinden ihraç edilen memurlardan biri olan N. G., “8 Ağustos’u 9 Ağustos’a bağlayan gece, çok sayıda adliye personeliyle birlikte gözaltına alındık. Soruşturma döneminde 2 ay uzaklaştırma aldık. 2 ay dolduktan sonra bir 2 ay daha uzaklaştırdılar ve uzaklaştırmanın birinci ayında, 29 Ekim 2016’da ihraç edildik. Soruşturmayı yürüten savcılık hakkımızda kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi ve kovuşturmaya yer yoktur yazısı bize ulaştı. Ancak işimize iade edilmedik. İşimize iade edilmemiz için komisyon kararını beklememize gerek olmadığını düşünüyoruz. 16 aydır işimizden uzağız. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Serdal Kuyucuoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim