Error 520 Ray ID: 4cc611a38e6ec78f • 2019-04-24 06:37:29 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Ayhan Barut emekliler için hak arayışında

Ayhan Barut emekliler için hak arayışında

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, açlık ve yoksulluk sınırı altında maaş alarak hayata tutunmaya çalışan emeklilerin sorunlarının çözümü için Meclis Araştırması istedi.c

Ayhan Barut emekliler için hak arayışında

Emeklilerin sorunlarının saptanıp çözülmesi, maaşları ve özlük haklarının iyileştirilmesi için harekete geçen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na Meclis Araştırması önergesi sundu. Yaşamlarını çalışarak ülkesine adayan emeklilerin sorunlarına çözüm bulunması gerektiğini vurgulayan Barut, "Ülkemizde emekli olup rahat etmeyi hak eden vatandaşlarımızın pek çok sorunu bulunmaktadır. Bunların başında 2000 yılında ve sonrasında emekli olmuş yurttaşlarımızın emekli maaşlarındaki ücret adaletsizliği gelmektedir. Türkiye sosyal bir hukuk devletidir. Devletimizin en önemli görevlerinden birisi de kuşkusuz emeklilerin ve yaşlıların insan onuruna yakışan bir yaşam sürmelerini sağlamak ve onları ekonomik olarak güçlendirmektir" dedi.

 

"EMEKLİLER AÇLIK VE YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA MAAŞ ALIYOR"

 

Emeklilerin çok zor ekonomik koşullar altında yaşama tutunmaya çalıştığını vurgulayan Ayhan Barut, şöyle konuştu:

"Emeklilerimiz düşük maaşlar nedeniyle yaşamlarını sıkıntı içinde geçirmektedirler. Ülkemizin son dönemde yaşadığı ekonomik krizi ve piyasa koşullarını göz önüne aldığımızda bundan emeklilerimizin çok daha olumsuz etkilendiğini oluşturulan tanzim satış çadırlarındaki kuyruklardan da üzülerek görmekteyiz. Yıllarca bu devlet için kamu kurum ve kuruluşlarında ve çeşitli özel sektörlerde çalışmış, ülkemize hizmet etmiş, katma değer katmış, alın teri dökmüş emeklilerimiz maalesef bir bankanın kuyruğunda, eline geçecek üç kuruş için sıra beklemektedirler. Aldıkları ücretler ise, yoksulluk hatta açlık sınırının altında kalmaktadır. Bu emekli maaşı ile ne evinin geçimini sağlayabiliyor, ne çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ne de mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebiliyorlar."

 

"ADİL BİR İNTİBAK YASASI ÇIKARILMALI"

 

Emekliler için ne yapılsa az olduğunu dile getiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti: "Yaşanan bu sorunlar, sosyal devlet sistemi ve yönetim anlayışının emeklileri görmezden geldiğini, yok saydığını göstermektedir. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlik, dengesizlik, adaletsizlik giderilmek zorundadır. Bunun için özellikle 2000 yılı ve sonrası emeklilerin aylıklarındaki eşitsizliğin giderilmesi gerekmektedir. Emeklilerimiz için adil bir intibak yasası çıkarılmalıdır. Milli gelir artışından refah payı verilmeli, emeklilerimizin banka promosyonları kamu çalışanları ile aynı orana yükseltilmeli, emekliler için muayene ve ilaç katılım payları ile fark ücretleri kaldırılmalı, kültür sanat spor gibi etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanmalıdır. Tüm emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında birer maaş ikramiye verilmesi sağlanmalı, emeklilerimize ücretsiz ya da çok düşük ücretli yılda bir kez tatil yapma imkanı sağlanmalı. Ayrıca ülkemizin kanayan yarası haline gelmiş ve toplumumuzun bütün kesimleri tarafından haklılıkları teslim edilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) diye adlandırılan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmeli. Emeklilerimizin ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan içinde bulundukları sorun ve sıkıntıların maddi ve manevi etkileriyle birlikte araştırılıp karşılaşılan sorunların tespit edilip çözülmesi için Meclis Araştırması istiyoruz."

 

 

CHP ADANA Ayhan Barut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan