Error 520 Ray ID: 4ab64b600b13c76f • 2019-02-19 05:22:13 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Bakanlık kendini yalanladı

Bakanlık kendini yalanladı

Sağlık Bakanı’nın ‘Sağlıkta tasarruf olmaz’ anlayışı ile hareket edildiğini açıklamasının ardından 2019 yılı için tasarruf tedbirleri belirlendi.

Bakanlık kendini yalanladı

Sağlık Bakanlığı, 2019 yılı için 956 milyonluk tasarruf planı yaptı.

Dövizdeki yükseliş sonucu artan fiyatlar, kamudaki sağlık hizmetlerini vurmaya devam ediyor. Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nin “gereksiz ameliyat yapmayın” talimatlı tasarruf tedbirini yalanlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “AKP hükümetinin ‘sağlıkta tasarruf olmaz’ düşüncesiyle hareket ettiğini” açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, 2019 yılı için “Mal, hizmet ve sermaye giderlerinden tasarruf” başlığıyla rapor oluşturdu. “Kuruma özel mal, hizmet ve sermaye giderleri” ile “Ortak mal, hizmet ve sermaye giderleri”nden yapılacak tasarruf planları tek tek sıralandı. Toplamda net olarak 956 milyon 966 bin 588 lira tasarruf yapılacağı bilgisi yer aldı.

İsraf itirafı

Kuruma özel mal, hizmet ve sermaye giderleri kapsamında yapılacak tasarruflar içinde, “Tıbbi malzeme tüketiminde yerindelik sağlanması, ilaç harcamalarının kontrol altına alınması, etkin labaratuvar kullanımı, tıbbi cihaz tedarik ve planlamalarında israfın engellenmesi, tıbbi cihazların bakım ve onarımlarında etkinlik artırma, görüntüleme hizmetlerinde gereksiz istemin azaltılması, sağlık hizmet alımlarının kontrol altında tutulması, tıbbi atık yönetiminin etkinleşmesi, biyokimyasal gaz kontrolünün sağlanması” yer aldı. “Kontrol altına alma” ve “israfı engelleme” başlıklarının ayrıntılarına raporda yer verilmedi. “İtiraf niteliğindeki yüzlerce milyonluk israfın daha önce neden önlenmediği” ve “nasıl önleneceği” soruları ise yanıtsız kaldı.

Ortak mal, hizmet ve sermaye giderleri kapsamında yapılacak tasarruflar arasında ise “Yemek hizmetlerinde kontrol mekanizması güçlendirilmesi, enerji tasarrufu için farkındalık çalışması, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi giderleri değerlendirilmesi, araç kullanımı ve yakıt tüketimindeki israfın engellenmesi, kira harcamalarının kontrol altına alınması, temizlik harcamalarındaki israfın engellenmesi, teknik servis hizmetlerinin tasarruf odaklı sunulması, haberleşmede israf yapılmaması, su sarfiyatının azaltılması, bilgisayar ve donanımlarının ekonomik ömürlerince etkili şekilde kullanılması, hastane içi yönlendirme hizmetlerinin zaman israfını ve kuyrukları önleyecek şekilde yapılandırılması” yer aldı. Tasarruf ile ilgili ayrıntıları yer almayan farkındalık çalışması yapılacağı ve farkındalık çalışmasıyla oluşacak etki sonucu 52 milyon 551 bin 344 lira gibi net bir rakamın tasarruf kalemine yazılması dikkat çekti

Cumhuriyet

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı için 956 milyonluk tasarruf planı yaptı. Dövizdeki yükseliş sonucu artan fiyatlar kamudaki sağlık hizmetlerini vurmaya devam ediyor. Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’nin “gereksiz ameliya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’li Erbay: 'Göcek Tüneli adeta bir soygun tüneli olmuştur'
CHP’li Erbay: 'Göcek Tüneli adeta bir soygun tüneli olmuştur'
CHP'li Gürer: 'Doğal afetlerden 70 ilde 19 milyon dekar tarım alanı etkilendi'
CHP'li Gürer: 'Doğal afetlerden 70 ilde 19 milyon dekar tarım alanı etkilendi'