Error 520 Ray ID: 44d856aaa20a7241 • 2018-08-20 22:36:24 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Bayburt Grup’un ‘sınavı’: Gazeteci Toker’e 1.5 milyon liralık bir dava daha

Bayburt Grup’un ‘sınavı’: Gazeteci Toker’e 1.5 milyon liralık bir dava daha

Cumhuriyet yazarı Çiğdem Toker’e, 22 Ekim 2017 tarihinde yazdığı ‘Tasarruf arıyorsanız metro ihalelerine bakın’ başlıklı yazısında adı geçen ‘Şenbay Madencilik’ tarafından 1.5 milyon liralık manevi tazminat davası açıldı.

Bayburt Grup’un ‘sınavı’: Gazeteci Toker’e 1.5 milyon liralık bir dava daha

Gazetesine konuşan Toker, “Bu hakkımda açılan ikinci 1.5 milyon liralık dava. Gazetecilik halkın parasının kamu kaynaklarını kulanan ve dağıtanları, bizlerden bunun için oy isteyen iktidarları denetleme işidir. Dünyanın her yerinde böyledir. Bu davalar açıldı diye kamu kaynaklarının nasıl harcandığını kimlere aktarıldığını gazetecilik ve hukuk dairesinde sorgulamaktan vazgeçecek değiliz” dedi.

Kamu ihalelerinin gözde firmalarında Bayburt Grup’a ait Agrobay Seracılık tarafından Toker’e ‘Rusya’ya domatesler de ‘Bayburt’tan’ başlıklı yazısı nedeniyle açılan 1.5 milyon liralık bir dava daha bulunuyor.

Toker yazıda ne dedi?

Cumhuriyet yazarı, ‘Tasarruf arıyorsanız metro ihalelerine bakın’ başlıklı yazısında, Gayrettepe-yeni havalimanı metro ihalesinin Şenbay-Kolin ortaklığına verildiğini ve Bayburt Grup bünyesindeki Şenbay’ın Başbakan Binali Yıldırım’a yakın olduğunu yazmıştı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

“Ulaştırma Bakanlığı’nın ‘verdiği’ bir metro hattı var.

Gayrettepe-yeni havalimanı epey bir gecikmeyle, geçen yıl sonu 1 milyar Avro’ya Şenbay-Kolin ortaklığına verilmişti. Verilmişti diyoruz çünkü ortada bir ihale emaresi yok.

Ve dikkat: 1 milyar Avro’luk bu ‘iş’, dövizin tırmandığı, berberlerin camlarına ‘TL’ye çevirme makbuzunu getirene bedava tıraş’ yazılı kâğıtlar yapıştırdığı günlerde verildi.

Hattı yürüten ikiliden biri olan Kolin, 3. Havalimanı’nı yapan beşli grupta.

Diğeri Bayburt Grup bünyesindeki Şenbay. Şenbay’a bu hattın verilmesinde; gerek piyasa gerekse siyaset arenasında giderek daha çok konuşulmaya başlanan ‘Başbakan Yıldırım’a yakınlık kriter midir?’ sorusu meşrudur. (Şenbay’ın kardeş şirketi Aga Enerji de Rize Havalimanı ihalesini Cengiz İnşaat ile birlikte kazanmıştı.)

1 milyar Avro’luk işi verdiniz de, 3. Havalimanı’nın açılmasına bir yıldan az zaman kaldı.

Nasıl bitecek 33 km’lik bu hat?”

Cumhuriyet

cumhuriyet Çiğdem Toker Şenbay Madencilik Gayrettepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim