Error 520 Ray ID: 4ccd5baded76bf43 • 2019-04-25 03:51:22 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Bilgin Canaz Nefesiyle Çankayalıları Büyüledi.

Bilgin Canaz Nefesiyle Çankayalıları Büyüledi.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, Neyzen Bilgin Canaz’ı Ankaralı sanatseverlerle buluşturdu.

Bilgin Canaz Nefesiyle Çankayalıları Büyüledi.

Büyüleyen nefes Neyzen Bilgin Canaz, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde verdiği konserle izleyenleri farklı bir yolculuğa çıkardı. Nefesine evrensel soundu da ekleyen Canaz, neyle çalınamayacak eser olmadığını tango, vals, flamenko türü bilinen eserleri seslendirerek gösterdi.

Neyzen Bilgin Canaz, konserine kendi eseri “Hamdım, Piştim, Yandım” ile başladı. İlk esere dansıyla eşlik eden Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Modern Dans Bölüm Başkanı Selçuk Göldere’nin gösterisi nefeslerini tutarak izledi. “Hamdım, piştim, yandım”, “Meleklerin Hüznü”, “Zarif ve Kırılgan” gibi kendi bestelerinin yanı sıra Iğdır’ın Al Alması, Libertango, Oblivion, Batum, Hicaz Funky, Neyim, Majör Segah gibi eserleri seslendiren Canaz’a iki parçada da Seda Bağcan eşlik etti.

Son eserinde izleyicilere “Daha önce ney ile dans eden var mı?” diye sorarak ayağa kaldıran Canaz,  keyifli bir dans eşliğinde salonu dolduran Ankaralılara güzel bir gece yaşattı.

 

NEYZEN BİLGİN CANAZ

1998 yılında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarından mezun olan Canaz, geleneksel Türk Müziği dışında Flamenko, caz, ve new age tarzında da çalışmalarda bulundu. Caz müziğinin önemli isimlerinden Bobby Mc Ferrin, Yıldız İbrahimova, flamenco müziğinin duayen gitaristi Paco De Lucia’nın baş dansçısı Joaqim Grilo gibi tanınan isimlerle sahne alan Canaz, Berkley Caz School, Rotterdam Konservatuvarı gibi önemli müzik okullarında Türk Müziği üzerine atölye çalışmaları yaptı. Aralarında Kraliçe 2. Elizabeth de bulunan 60’dan fazla devlet başkanı huzurunda konser veren sanatçı, Tanini Trio grubuyla müzik yolculuğuna devam ediyor.

bilgin canaz çankaya belediye yılmaz güney konser
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Çakırözer: 'Hukuk devletinde adalet böyle dağıtılmaz'
CHP'li Çakırözer: 'Hukuk devletinde adalet böyle dağıtılmaz'
AKP YSK Temsilcisi Özel: Hodri meydan, seçime gidelim
AKP YSK Temsilcisi Özel: Hodri meydan, seçime gidelim