Error 520 Ray ID: 4aaf56b1ab91c76f • 2019-02-18 09:06:36 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Canan Kaftancıoğlu: İstanbul'u halka vereceğiz

Canan Kaftancıoğlu: İstanbul'u halka vereceğiz

CHP İstanbu İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yerel seçime dair açıklamalarda bulundu.

Canan Kaftancıoğlu: İstanbul'u halka vereceğiz

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Canan Kaftancıoğlu, "Kamuoyu çalışmalarımız, kullandığımız değişik yöntemler AKP'li belediyelerden memnuniyetsizliği ortaya koyuyor. Hangi durumda ölçümleme yaptıysak, AKP'de önemli bir gerileme olduğu anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

Saygı Öztürk'ün yazısından Canan Kaftancıoğlu söyleşisi şöyle:

Siyasi partilerde belediye başkan adaylarını belirlemede sona yaklaşılıyor. Anketler, yoklamalar, mevcut başkanlardan daha önce vaatlerini gerçekleştirme durumu dahil bir çok konu araştırılıyor. CHP'de bazı aday adayları “Önseçim yapılsın”dese de olmayacak.

Şu ana kadar CHP il yönetimlerinden 18'i, “Temayül yoklaması yapılsın” yani parti üyelerinin önüne sandık konulsun, aday adayları için oy kullansın önerisinde bulundu. Temayül yoklaması yapıp yapmamaya da CHP Parti Meclisi karar verecek. Ancak İstanbul'da sandık kurulması da hiç düşünülmüyor.

İL BAŞKANLIĞI NE YAPIYOR?

CHP İstanbu İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, yapılan çalışmalar ve ortaya çıkan görüşleri aktarmak için dün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na son bilgileri aktardı. İstanbul'un 39 ilçe belediyesi var. Başkan seçimleriyle ilgili parti yönetiminin görüşleri alınıyor, bunlar örgütün eğilimleri olarak genel merkeze bildiriliyor. Bundan sonrası parti meclisinin, genel başkanın kararına bağlı.

İl Başkanı Kaftancıoğlu, “Örgütümüzün talebi, olabilecek en doğru isimleri belirlemek” diyor, üyelerin önüne önseçim sandığı ya da temayül yoklaması sandığı koyup koymamaktan çok başka yöntemler üzerinde de duruluyor.

BÜYÜKŞEHİR'İ HALKA VERECEĞİZ

İl Başkanı Kaftancıoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı konusunda AKP ile oylarımız başa baş” diyor ve şunları ekliyor:

“Kamuoyu çalışmalarımız, kullandığımız değişik yöntemler AKP'li belediyelerden memnuniyetsizliği ortaya koyuyor. Hangi durumda ölçümleme yaptıysak, AKP'de önemli bir gerileme olduğu anlaşılıyor. Halen, 39 ilçeden 14'ünde CHP'li başkanlar var. Araştırmamızda, bu ilçelerimizi seçimde koruduğumuz gibi buna en az 4 ilçe daha ilave edeceğiz. 5 ilçede de oylarımızda önemli ölçüde artış bekliyoruz. Sonuçta, Büyükşehir Belediye Başkanlığını halka vereceğiz.”

İl Başkanı, “Kenti yeniden yönetme süreci” üzerine kurulu bir çalışma yürüttüklerini anlatıyor, “İstanbul halkı, AKP'nin yerel yönetimlerde hem kente ihanet ettiklerini, hem de yaşamalarını zorlaştırdığını görüyor. Oy verme davranışını da buna göre belirleyecektir” diyor.

NASIL BİR BAŞKAN İSTENİYOR?

Yapılan araştırmalarda, vatandaşın nasıl bir belediye başkanı istediğinin de üzerinde önemle duruldu. Ortaya çıkan aday profilini Canan Kaftancıoğlu şöyle anlattı:

– Bir kere bütün İstanbul'u katarak söyleyeyim: İstanbul halkı yerel yöneticilerden kavga edeni istemiyor. Adayların oy isterken, kavga etmekten çok, neler yapacağını anlatmasını daha doğru buluyor.

– Adayın genç ya da yaşlı değil, orta yaşta olmasını istiyorlar.

– Bir kadın olarak bunu üzülerek söylüyorum ama adayın erkek olmasını öneriyorlar.

– Başkan adayının sorunları çözen, iş bitirici, halka yakın olmasını istiyorlar.

– Dine karşı yüzde 100 saygılı olmalı, dini siyaset aracı olarak kullanmamalı. 

Seçimlerde hep “Hemşericilik” gündeme gelir. Artık hemşericilik kodları çalışmıyor. Kişinin nereli olmasından çok projeleri ve kişiliği öne çıkıyor. Hani, “İstanbul'da şu kadar Yozgatlı, şu kadar Sivaslı, Çankırılı var, o yüzden adayımız bu illerden birisi olsun” yaklaşımının geçerli olmadığı araştırma sonucu ortaya çıkıyor.

İstanbul'un 39 ilçesinden toplam 277 kişi belediye başkanı olmak için başvurdu. Memur olup istifa edeceklerle sayı daha da artacak. CHP'nin aday belirlemede esas alacağı bu profile bakalım kimler uyuyor, yakında öğreneceğiz.

Canan Kaftancıoğlu İL BAŞKANLIĞI CHP Parti Meclisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla Milas'ta maden ocağında heyelan
Muğla Milas'ta maden ocağında heyelan
CHP'li Özdemir: 'Pasaportlara konulan tahditler ne zaman kaldırılacak?'
CHP'li Özdemir: 'Pasaportlara konulan tahditler ne zaman kaldırılacak?'