Error 520 Ray ID: 4abfdcb89a83c76f • 2019-02-20 09:14:18 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Casusluk davasına bakan hakim tepki gösterdi

Casusluk davasına bakan hakim tepki gösterdi

CHP İzmir askeri casusluk davasında davaya bakan FETÖ’cü hakim ve savcıların soruşturulmaması kararına tepki gösterdi

Casusluk davasına bakan hakim tepki gösterdi

Çakırözer: “Skandal karar değişmeli, kumpasçı hakim ve savcılar yargılanmalı"

“Kumpas davaları mağdurlarından özür dilenmeli, tüm hakları iade edilmeli!”

ANKARA

İzmir askerî casusluk davasında davaya bakan FETÖ'cü hâkim ve savcıların soruşturulmasına ilişkin başvurunun Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından reddedilmesine CHP tepki gösterdi. Konuyu Meclis’te gündeme getiren Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "HSK vicdanları sızlatan skandal bir karara imza atmıştır! Bu skandal karar derhal değişmeli. Kumpasçı hakim, savcı ve polisler yargılanmalıdır" dedi.

Uzun yıllar tutukluluktan dolayı hak kayıplarına uğrayan kumpas mağdurlarının haklarının iade edilmesini de isteyen Çakırözer, devletin kumpas mağdurlarından özür dilemesini talep etti.

SKANDAL KARAR DEĞİŞMELİ

357 askerin müebbet hapisle yargılandığı İzmir askerî casusluk davasında davaya bakan FETÖ'cü hâkim ve savcıların soruşturulmasına ilişkine başvuru HSK tarafından reddedilirken, redde ilişkin "Kusur izafesi yoktur, yapılan işlemler yasaya uygundur” açıklaması yapıldı. Meclis’te yaptığı konuşmasında kararı skandal olarak nitelendirilen CHP’li Çakırözer, kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.

Kumpas davaları olarak bilinen Ergenekon, Balyoz, Askerî Casusluk davalarında yüzlerce kişinin haksız olarak tutuklandığını dile getiren Çakırözer, “Kumpas davalarında yüzlerce vatansever haksız olarak tutuklandı, sağlıklarından oldu, hayatını kaybetti, aileleri dağıldı. Şimdi de 357 askerin müebbet hapisle yargılandığı davada davaya bakan FETÖ’cü hakim ve savcıların soruşturulmasına ilişkin başvuru HSK tarafından reddedildi. Hem de ‘Kusur izafesi yoktur, yapılan işlemler yasaya uygundur’ denilerek. HSK vicdanları sızlatan skandal bir karara imza atmıştır. Bu karar yeniden değerlendirilmelidir” diye konuştu.

MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ, DEVLET ÖZÜR DİLEMELİ

Çakırözer, Kumpas mağdurlarının uzun yıllar tutukluluktan dolayı hak kayıplarından doğan tüm mağduriyetlerinin iade edilmesini de talep ederek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Daha önce de defalarca dile getirdik. Yaşanan hak kayıplarının önlenmesi için verdiğimiz kanun teklifleri her seferinde reddedildi. Kumpas mağdurlarının hakların iade edilmeli, devlet mağdurlardan resmen özür dilemelidir. Bu mağduriyetleri yaratan savcı, hâkim, emniyet yetkilileri hakkında derhâl işlem başlatılmalı, bu kumpasların yapıldığı dönemde siyasi sorumluluk üstlenen sorumlular hakkında da soruşturma başlatılmalıdır” dedi.

Casus hakim CHP İzmir FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Millet İttifakı’nın Tavşantepe seçim bürosu açılışı mitinge döndü
Millet İttifakı’nın Tavşantepe seçim bürosu açılışı mitinge döndü
Süleyman Soylu: Avrupa'nın göç yönetiminde iki problemi var
Süleyman Soylu: Avrupa'nın göç yönetiminde iki problemi var