Error 520 Ray ID: 4cb0de5aaf8cc78f • 2019-04-21 16:52:27 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP 19 yıllık mağduriyet için kolları sıvadı

CHP 19 yıllık mağduriyet için kolları sıvadı

CHP, bugün yeniden açılacak TBMM gündemine, İhlas vurgunu araştırma önergesi ve kanun teklifini getiriyor.

CHP 19 yıllık mağduriyet için kolları sıvadı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, tüm partilerin grup başkanvekilleri ile görüşerek, on binlerce İhlaszede'nin sorununun çözümü için destek isteyecek.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre İhlaszedeler'in 19 yıldır alamadıkları paralarının ödenmesi için CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ve arkadaşları tarafından hazırlanan kanun teklifi ile Ankara Milletvekili Murat Emir ve 20 CHP Milletvekili tarafından verilen Meclis Araştırma Önergesi, TBMM Genel Kurul gündemine gelecek.

Genel Kurul'un toplanabilmesi için en az 200 milletvekili gerekiyor. Yasaların kabulü için ise asgari 151 milletvekilinin oyunu gerekiyor. Yani 151 milletvekilinin kabul oyu, zaman aşımı riskiyle karşı karşıya olan İhlaszedeler'in kurtuluşu olacak.

ZAMAN AŞIMI RİSKİ

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, bankalar kanunda değişiklik yapılarak İhlas mağdurlarının paralarını almalarının sağlayacak teklifini doğrudan Genel Kurul'a indirecek ve oylamada kabul edilirse teklif gündeme girecek. Teklifte, İhlas Finans'ın mudilere ödemelerini yapmadığı belirtilerek, mağdur olanlar için paraların tahsili isteniyor.

Teklifle, “Tasfiye kapsamındaki alacakların borçları karşılamaması halinde, aradaki fark özel finans kurumunun yönetimini doğrudan ya da dolaylı olarak tek başına veya birlikte elinde bulunduran hissedarlardan tahsil edilir” düzenlemesi getiriliyor.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve 20 CHP'linin imzası bulunan araştırma önergesi ise Danışma Kurulu kararı ile Genel Kurula getirilerek görüşülecek. Önerge kabul edilirse TBMM'de tüm partili milletvekillerinden oluşan Araştırma Komisyonu kurulacak. Önergede, alacakların tahsili için zaman aşımı dolmadan çözüm yollarının üretilmesi isteniyor.

İHLASZEDELER MECLİS'E GİDECEK

İhlas mağdurlarını temsilen bugün bir grup İhlaszede Meclis'e giderek açıklama yapacak. Milletvekillerinden destek isteyecek.

MÜCAHİT ÖREN'İ KORUMAYIN

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 2001'de bankacılık sektörünün krize girdiğini hatırlatarak, ‘'Özel finans kurumlarıyla, ve özellikle İhlas Finans mağdurlarıyla ilgili 19 yıldan bu yana hiç bir şey yapılmadı'' dedi ve şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi 20054te TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesiyken İhlas mağdurlarla ilgili yasal düzenleme yapılmasını istediler. Bu yöndeki önerge komisyondan geçerek, TBMM Genel Kurulu'na geldi. Ancak yukarıdan gelen bir emir, bu kararın iptaline neden oldu. Şimdi Akif Hamzaçebi'nin kanun teklifi var ve bunu Meclis'e getireceğiz. Artık ihlaszedelerin mağduriyeti giderilmeli.

MHP, İYİ Parti, HDP, CHP hep bir arada olup ellerini kaldırırlarsa bu mağduriyet biter. AKP'den de destek bekliyoruz. İhlas'ın sahibi ABD'de gününü gün ediyor. Bu kanun teklifini görmezlikten gelirseniz korunan Mücahit Ören olur.”

TBMM Ankara CHP Engin Altay Murat Emir Akif Hamzaçebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başsavcılık, Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili soruşturma başlattı
Başsavcılık, Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili soruşturma başlattı
Deniz Demir: Kılıçdaroğlu’nun durumu iyi
Deniz Demir: Kılıçdaroğlu’nun durumu iyi