Error 520 Ray ID: 4b98f0f68c95bd84 • 2019-03-18 17:31:37 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Chp'li Akın: 'Doğalgazda ek fatura soygundur'

Chp'li Akın: 'Doğalgazda ek fatura soygundur'

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, doğalgaz dağıtım şirketlerinin Temmuz ayında yapılan yönetmelik değişikliğine dayanarak ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayacı kullanıcılarına “TL düzenlemesi” adı altında ek fatura gönderdiğini söyledi. “Bunun adı soygundur” diyen Ahmet Akın, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i göreve çağırarak “Tarafınızı belli edin: Vatandaş mı şirketler mi?”

Chp'li Akın: 'Doğalgazda ek fatura soygundur'

CHP’li Ahmet Akın, ağustos, eylül ve ekim aylarında doğalgaza gelen artışları zamlar gelmeden önce satın alan abonelerden “TL düzenlemesi” adıyla talep edildiği söyledi. “Türkiye genelinde yaklaşık 900 bin kartlı doğalgaz sayacı bulunuyor” bilgisini veren Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Ön ödemeli sayaç sahibi abonelerden para peşin olarak alınıyor. Dağıtım şirketleri vatandaşların kullanım süresi içerisinde kullandıkları metreküp üzerinden yeniden hesap yapıp farkı ve KDV’si ve ÖTV’si ile ek fatura düzenleyip abonelere gönderiyorlar. Bu yönetmelik 29 Temmuz’da yürürlüğe girdi o zaman da itiraz ettik. Vatandaşın satın aldığı günkü doğalgaz bedeli değil, kullandığı dönemdeki doğalgaz bedelini alıyorlar. Vatandaş, doğalgazı zamlardan önce satın alsa da zamdan etkileniyor. Bunun adı soygundur. EPDK’nın gerekçesi de ‘Tüketiciler arasındaki eşitsizlik ve farklı uygulamaları ortadan kaldırmak, adil olmak’ diyor. Bu adalet değil, vatandaşların haklarını korumak değil. Dağıtım şirketlerini korumak ve kollamaktır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i vatandaşın yanında tavır alması için göreve davet ediyorum. Tarafınızı belli edin: Vatandaş mı şirketler mi?”

Türkiye genelinde yaklaşık 900 bin kartlı doğalgaz sayacı bulunuyor. Kış aylarında kombi kullanımı nedeniyle dağıtım şirketlerinin kasasına toplu para girmesini sağlayan ön ödemeli sayaç sistemi, zamların tüketiciye anlık olarak yansıtılamaması nedeniyle dağıtım şirketleri tarafından şikayet konusu oluyordu.

CHP Ahmet Akın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta: Albayrak'ı eleştirdiğim için...
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta: Albayrak'ı eleştirdiğim için...
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl Anma Töreni
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl Anma Töreni