Error 520 Ray ID: 4b99c5312ccfc77b • 2019-03-18 19:56:30 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Antmen: 'Başakşehir'deki değirmenin suyu nerden geliyor?'

CHP'li Antmen: 'Başakşehir'deki değirmenin suyu nerden geliyor?'

Türkiye Futbol Federasyonu ve hükümet tarafından Süper Lig kulüplerinden bazılarının desteklendiği, hükümete yakın sermaye çevreleri tarafından maddi ve manevi desteklerle finanse edildiği, şeffaf olmayan parasal hareketlerine göz yumulduğu, TFF ve hakemlerce kollandığı tartışmaları Meclis Gündemine taşındı.

CHP'li Antmen: 'Başakşehir'deki değirmenin suyu nerden geliyor?'

CHP Mersin Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, milyonlarca taraftarı olan dört büyük kulübün dahi maddi zorluklar içerisinde olduğu bir dönemde Başakşehir Futbol kulübünün milyonlarca lira harcayarak transfer yapabilmesinin kamuoyunda ciddi tartışmalara yol açtığını belirterek “Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi büyük kulüpler transfer yapmakta bile zorlanırken, Başakşehir milyonlarca Euro ödeyerek Adebayor, Robinho, Arda Turan, Elia, Clichy ve daha birçok ismi almayı nasıl başardı? Hangi kaynakla bunu sağladı? Başakşehir’deki değirmenin suyu nereden gelmektedir?” diye sordu.

Önergesinde Başakşehir’in resmi sitesinden duyurduğu sponsorlara yer veren CHP’li Vekil “Deco-Vita, Medipol, 3. İstanbul, THY, Doğa, Ziraat Katılım, İntercity, Macron, Fakir, İntermega Güvenlik, Kalyon, Sırma, Turex, Nef, Vodafone, Sunny, Kiğılı, Denizbank, Burger King Medipol Başakşehirin Sponsorları. Bu sponsor listesine bakınca ve Göksel Gümüşdağ’ın AKP’li kimliği göz önüne alınınca bahsi geçen destek ve sponsorlukların, ismi değiştirilerek bir anda ortaya çıkartılan ve taraftarı olmayan bir kulübe verilmesi ciddi soru işaretleri barındırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Başakşehir’in ismini oluşturan Medipol Hastaneleri'nin sahibinin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğu göz önüne alındığında kamuoyunda yaşanan Başakşehir tartışmalarının arttığını belirten Antmen’in önergesinde yer alan sorular şunlar;

- Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi büyük kulüpler transfer yapmakta bile zorlanırken, Başakşehir milyonlarca Euro ödeyerek Adebayor, Robinho, Arda Turan, Elia, Clichy ve daha birçok ismi almayı nasıl başardı? Hangi kaynakla bunu sağladı? Başakşehir’deki değirmenin suyu nereden gelmektedir?

- Milyonlarca taraftara sahip olan kulüpler taraftarlarının verdiği desteğe rağmen mali olarak çöküş yaşarken, neredeyse hiç taraftarı olmayan bir kulüp, iktidarın ve iktidarın desteklediği sermaye odaklarınca destek görmeden bu kadar sponsoru ve para kaynağını nereden bulmuştur?

– Tarafsız olması Anayasal ve etik bir zorunluluk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta açık şekilde Başakşehir’i desteklemesi ve bunu kamuoyunda paylaşmasını doğru buluyor musunuz? Bu ve benzeri açıklamalar hakemler üzerinde bir baskı oluşturmaz mı?

- Başakşehir'de yaptığı binlerce konutla adını duyuran Makro İnşaat, neden Arda Turan transferinin ücretini ödeyerek Başakşehir’e sponsor olmaktadır? Bu firmaya kim ya da kimler bu desteği vermesini telkin etmektedir? Bu sponsorluklar sonrası bahsi geçen firma kamu kurum ve kuruluşlarından hangi ihaleleri almıştır? Bu ihalelerin tutarı ne kadardır? Bu ihaleler ne şekilde yapılmıştır?

- Arda Turan transferinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmeğin de desteği ve maddi katkısı olduğu iddiaları doğru mudur?

- Başakşehir resmi sponsorlarından olan kalyon İnşaat DSİ, İSKİ, belediyeler ve kamu kurum ve kuruluşlarından bugüne kadar kaç ihale almıştır? Bu ihalelerin tutarları ne kadardır? Bu ihaleler ne şekilde yapılmıştır?

Alpay Antmen CHP Başakşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta: Albayrak'ı eleştirdiğim için...
MHP'den ihraç edilen Erhan Usta: Albayrak'ı eleştirdiğim için...
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl Anma Töreni
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl Anma Töreni