Error 520 Ray ID: 44e28c4211727241 • 2018-08-22 04:20:36 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Chp'li Başevirgen'den Soma Kararlarına Sert Tepki: 'Soma'nın Adaleti Mahşere Kaldı!'

Chp'li Başevirgen'den Soma Kararlarına Sert Tepki: 'Soma'nın Adaleti Mahşere Kaldı!'

301 canın yittiği 13 Mayıs 2014 gününden bugüne sorumluların cezalandırılması için açılan davada bugün sona gelindi.

Chp'li Başevirgen'den Soma Kararlarına Sert Tepki: 'Soma'nın Adaleti Mahşere Kaldı!'
301 canın yittiği 13 Mayıs 2014 gününden bugüne sorumluların cezalandırılması için açılan davada bugün sona gelindi. Pazartesi gününden bugüne Akhisar’da Soma mağdurları ile adalet nöbeti tutan CHP Manisa milletvekilleri Özgür Özel, Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen “Açıklanan cezaların resmen hukuk katliamı olduğunu, 301 kişiyi katletmenin cezasının 15 yıl olmaması gerektiğini” söylediler.
 Yemin etmelerinin hemen ardından Soma Davasına destek sunmak amacıyla Akhisar’a gelen CHP Manisa Milletvekillerinden Bekir Başevirgen açıklanan cezalar üzerine kısa bir açıklama yaptı. “Ya bu hakimler hukuk bilmiyor ya da bu ülkede hukuk bırakmamışlar” diyerek sözlerine başlayan Başevirgen “Mahkeme heyeti bugün bir hukuk katliamına imza atmıştır. ‘taksir’ nedir? Taksirle öldürme dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı bir kusurlu davranış ile “öngörmeyerek” bir kimsenin hayatına son verilmesidir. Siz bugün Can Gürkan’ın bu kazayı öngörmediğini söyleyebilir misiniz? Madende yeterli güvenlik önlemi olmayacak, gerekli planlamalar yapılmadan iş yürütülecek; maden uzun zamandır denetlenmiyor olacak; ondan sonra taksirle öldürme diyeceksiniz. Arkadaşlar taksirden bahsetmek için bütün her şeyin usülüne uygun olması gerekiyor. Burada açık ve net bir şekilde kasten öldürme suçu işlenmiştir. Ama gelin görün ki hukukçu olmayanların bile bildiği bu hususları; savcısı olsun, bilirkişisi olsun, hakimi olsun hiçbiri bilmiyor demek ki. Bu nasıl bir adalet ki 301 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan insanlara 15 yıl ile 22 yıl 6 ay ceza verebiliyorsunuz. TCK’da bir kişiyi öldürmenin cezası müebbettir. Sadece bir kişiyi öldürseniz müebbet hapis cezası alıyorsunuz. Ama Soma’da maden kazasında 301 kişinin ölümüne neden olursanız her biri için sadece 18 gün ceza alıyorsunuz. Bunun neresi adalet” dedi.
 
 Soma faciası yaşandığından beri elinden gelen her desteği sunmaya çalıştığını belirten Başevirgen “Biz bu ailelerin acılarına çözüm olamayacağımızı biliyoruz. Dünyada da bu acıyı dindirebilecek hiçbir şey yok. Biz belki bir nebze olsun onların bu acılarını hafifletebilmek uğruna sorumlular hak ettikleri cezayı alsın, adalet yerini bulsun dedik. Bunun için de yıllardır mücadele ediyoruz. Ancak bugün açıklanan kararlarla o madencilerin anneleri, eşleri, çocukları aynı acıyı yeniden yaşadılar. Bugün hukuk yok. Bugün adalet yok.” dedi.
CHP Bekir Başevirgen Soma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim