Error 520 Ray ID: 4ca86d000f7ac859 • 2019-04-20 16:16:58 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Ceylan: 'Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir'

CHP'li Ceylan: 'Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir'

Cumhurbaşkanlığının Hububatta hasat dönemi devam ederken, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) sıfır gümrük vergisiyle hububat ithal etmesinin yolunu açan 23 Sayılı kararı sonrası açıklama yapan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Bu karar açıkça Türk Çiftçisine ne halin varsa gör demektir. 16 yıllık AKP iktidarları döneminde çiftçiye serbest piyasa masalları anlatarak ülke tarımını bitme noktasına getirenler, şimdi aldıkları kararla çiftçinin tarlasına tüy dikmişlerdir.” dedi.

CHP'li Ceylan: 'Hasat Devam Ederken Sıfır Gümrükle İthalat İzni İhanettir'

Cumhurbaşkanlığının Hububatta hasat dönemi devam ederken, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) sıfır gümrük vergisiyle hububat ithal etmesinin yolunu açan 23 Sayılı kararı sonrası açıklama yapan CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Bu karar açıkça Türk Çiftçisine ne halin varsa gör demektir. 16 yıllık AKP iktidarları döneminde çiftçiye serbest piyasa masalları anlatarak ülke tarımını bitme noktasına getirenler, şimdi aldıkları kararla çiftçinin tarlasına tüy dikmişlerdir.” dedi. Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Bu karar çiftçiye, yerli ve milli olduğu iddiasında bulunan iktidarın attığı bir kazıktır. Sizin Allahınız yok mu?” dedi.

Çanakkale Milletvekilli Ceylan CHP’nin seçim bildirgesine atıf yaptığı açıklamasında, “24 Haziran seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi yayınladığı seçim bildirgesinde tarımsal üretim konusuna özel önem vererek ‘Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz.’ Bununla yetinmemiş, ‘Tarım Kanunu’nun 21. Maddesi’ni uygulayacağız. GSYH’nin % 1’i kadar vereceğimiz tarım desteklerini iki katına çıkaracağız.’diyerek üretimin bizim için ne kadar önemli olduğunun ve Türk Çiftçisinin üretebilir durumda tutulması gerektiğinin önemine vurgu yapmıştık.” dedi.

“Çiftçi Tarlasına Yabancılaşıyor”

Bunun başarılabilmesi için Türk çiftçisinin diğer ülkelerin çiftçileri ile en azından eşit koşullarda rekabet edebileceği koşulların devlet tarafından sağlanması gerektiğine değinen CHP Milletvekili Ceylan, “Kampanya boyunca ‘Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz’ dedik” diye konuştu. Bütün bunları üreten ürettiğini pazarlayan ve büyüyen bir ülke olabilmek için ifade ettiklerini söyleyen Ceylan, “Geldiğimiz nokta hızla üretimden uzaklaşan kendi üreticisi yerine yabancı üreticileri destekleyen bir ülke profilidir. Bu yaklaşımla çiftçi her geçen gün tarlasına yabancılaşır ve üretim süreçlerinden uzaklaşır. Tarımsal üretim süreçlerinden uzaklaştırdığınız yurttaşlarımızın uyguladığınız dış politikanın etkisiyle yandaş müteahhitlerinizin inşaatlarında sömürecekleri ucuz işgücü olma şansları da kalmamıştır. Onlar da artık yerli işgücü yerine sigortasız ve güvencesiz çalıştırdıkları Suriyelileri tercih ediyorlar” dedi.

“Biz çiftçiye borcunuzu ödeyin diyoruz, iktidar çiftçiyi borçlanmaya itiyor”

CHP Çanakkale Milletvekili Ceylan, “Geçen hafta verdiği soru önergesiyle 2006 yılında yürürlüğü giren Tarım Kanunu’nun 19 ve 21. Maddelerine atıf yaparak çiftçilere yapılacak destekleme ödemelerinin gayrisafi millî hâsılanın yüzde birinden az olamama koşuluna değinmiş ve yasa ile hükme bağlanmasına karşın, AKP iktidarının bu ödemeleri 12 yıldır yapmadığını ileri sürmüştüm. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye, “Bu para ne zaman ödenecek?” diye sormuştum. Öyle anlaşılıyor ki iktidar, çiftçiye kanundan kaynaklanan borçlarını ödemeyeceği gibi Çiftçiyi nasıl daha da borçlandırırız diye düşünmüş olmalı ki ithalat kararını açıkladı” dedi.

 

Bazı Tarım Ürünlerinin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar’la 31 Mayıs 2019’a kadar buğday, mahlut ve arpa, 31 Temmuz 2019’a kadar mısır, 31 Ağustos 2019’a kadar pirinç ithalatında gümrük vergisi oranı sıfır olacak. Toprak Mahsulleri Ofisi 750 bin ton buğday ve mahlut, 700’er bin ton arpa ve mısır, 100 bin ton da pirinç hiç gümrük vergisi ödenmeden yurda getirebilecek. Bunun dışında yapılacak ithalatta ise daha önce belirlenen gümrük vergisi oranlarının uygulanmasına devam edilecek.

Buğday ve arpada hasat yeni tamamlandığını, mısır hasadına yeni başlandığını, çeltik (pirinç) hasadı eylül ayı ortalarında yapılacağını hatırlatan CHP Milletvekili Ceylan, “Tam da bu dönemde buğday, arpa, mısır ve pirinç için alınan sıfır gümrükle ithalat kararı çiftçiyi zora sokacak yandaş üç beş tüccarı ihya edecek bir karardır. Bu karar ülkeye ihanettir” dedi.

“Tarımda dışa bağımlılığı artıracak bu karar Türk Çiftçisi açısından kabul edilemezdir” diyen Ceylan, “kararda yer alan ürünler ülkemizde yaygın olarak üretilmektedir. Doğru destekleme araçlarıyla çiftçimizin üretimi artırmasının desteklenmesi gerekirken Cumhurbaşkanlığı kararıyla çiftçi serbest piyasa erbaplarının insafına terk edilmiş, artan maliyetler altında sen üretmesen de olur denmiştir.” dedi.

Özgür Ceylan Gümrük İthalat Tarım Çiftçi CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda
Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda
Orhan Gencebay'dan hayranlarına mesaj
Orhan Gencebay'dan hayranlarına mesaj