17 HAZİRAN 2019 Pazartesi 09:39
Politika
Giriş Tarihi : 19-03-2019 14:07   Güncelleme : 19-03-2019 14:07

CHP'li Ceylan köy köy gezdi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Martın Sonu Bahar Olacak” sloganı ile 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarına sahada soluksuz sürdürürken, önceki gün Yenice’yi köy köy ziyaret etti. Yeniceliler’den yerel seçim için destek isteyen Ceylan, köylerde il genel meclisi üyeleri için destek istedi.

CHP'li Ceylan köy köy gezdi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Yenice’ye geldi. Ceylan Yenice ziyaretlerine Çakır ve Kayatepe Köylerinde, 18 Mart Şehitleri anısına gerçekleştirilen köy hayırlarına katılarak başladı. Ardından Karabey Köyü’nü ziyaret eden Ceylan, buradan hareketle Hamdibey Köyü 18 Mart Köy Hayrına katıldı.

CHP’li Ceylan, Hamdibey Köyü’nün ardından Kalkım Beldesi’ne geçerek pazaryeri ve esnafları ziyaret etti. Ceylan ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda AKP’nin 17 yıllık iktidarının sonucu ulaşılan noktada en büyük zararı küçük esnafın ve köylünün gördüğünü ifade ederek, “Ülkemiz çok kötü bir noktaya gelmiştir. Özellikle tarım alanında maliyetler bir önceki seneye oranla yüzde yüz, yüzde yüz atmış arttı. Köylümüz ürettiği üründen, yetiştirdiği hayvandan para kazanamaz hale gelmiştir” diye konuştu. Yerel seçimin, iktidarı uyarı anlamında bir fırsat olduğunu ifade eden Ceylan, “Önümüzdeki yerel seçim iktidarı uyarmak için bir fırsattır. Eğer bu kötü gidişatın değişmesini istiyorsanız, bu işsizliğin, pahalılığın, tarımda yaşanan maliyet artışlarını düşünüyorsanız bu seçim sizler için bir uyarı şansıdır” dedi.

Ceylan “Aynı Oyu Aynı Şekilde Verirseniz Bu Düzen Değişmez”

CHP’li Ceylan, Kalkım Beldesinin ardın dan da sırasıyla, Akçakoyun, Örencik, Aşağıçavuş, Yukarıçavuş, Hıdırlar, Reşadiye, Çınarcık ve Aşağıkaraaşık köylerini ayrı ayrı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Ceylan buralarda yaptığı konuşmalarda, Çanakkale başta olmak üzere tüm Türkiye’de büyük bir değişim gerçekleşeceğini ifade ederek, “Eğer aynı oyu aynı şekilde verirseniz bu düzen değişmez. Satılmayan, kiraya verilmeyen bir tek fabrikamız kalmadı. Üretmeden tüketen bir ülke konumuna geldik. Öyle tanzim satış açarak, ona buna terörist diyerek ekonomik sorunlar çözülmez çözüm için çok ciddi yapısal reformlar lazım” diye konuştu.

Köy ziyaretleri sırasında il genel meclisi üyeleri için destek isteyen Ceylan, Çanakkale İl Özel idaresi faaliyetlerinin planlama aşamasında bölge insanının sorunlarının çözümü odaklı bir yaklaşımı hâkim kılmak ve özel idare kaynaklarının özellikle köylere adil bir şekilde dağıtımını sağlamak için Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verilmesi gerektiğini söyledi.  Üretimin tekrar hedef haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Ceylan, hasat döneminde tarım ürünlerinin ithalatında harçların sıfırlanmasının tarıma vurulabilecek en büyük darbe olduğunu hatırlatarak, “Köylüyü desteklememiz lazım Mazotun yarısını vereceklerini söylediler. Hala en ufak bir çalışmaları yok. Çiftçinin en büyük derdi yem, mazot, gübre. Bunların çözülmesi lazım. Eğer yerel seçimle iktidara bu uyarıyı vermezseniz her şey eski halinde devam edecektir” diye konuştu.  

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA