Politika
Giriş Tarihi : 29-09-2018 23:33   Güncelleme : 30-09-2018 00:16

CHP’li Düzce Akit Tv'de AKP Yönetimini Yerden Yere Vurdu

Akit TV Genç Görüş programının bu hafta ki konukları İstanbul İl Gençlik Kolları başkanı Burkay Düzce, Vatan partisi ve öncü gençlik uluslararası ilişkiler bürosu başkanı Işıkgün Akfırat ve araştırmacı yazar Murat Akan’dı.

CHP’li Düzce Akit Tv'de AKP Yönetimini Yerden Yere Vurdu

Akit TV Genç Görüş programının bu hafta ki konukları İstanbul İl Gençlik Kolları başkanı Burkay Düzce, Vatan partisi ve öncü gençlik uluslararası ilişkiler bürosu başkanı Işıkgün Akfırat ve araştırmacı yazar Murat Akan’dı.

Her Fikirden genci programlarında ağırlamak istediklerini belirten Muhammet binici, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Genel Kurulu konuşması üzerinden konuklarına soru yöneltti.

 

Araştırmacı yazar Murat Akan, BM’nin kalıcı bir şey üretemediğinin ve BM’nin hangi sorunu çözdüğü üzerine bir noktaya değinerek, “ Sistemin eşit adalet üzerine çözüm üreten bir duruma gelmesi gerekiyor bunu da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan başka dillendiren yok maalesef. Dünya beşten büyük sözünü kim söylerse söylesin küresel dünyaya başkaldırıdır” ifadelerini kullandı.

Binici, CHP’li gençler ve vatan partili gençler arasında fark var mıdır şeklinde bir soru yöneltti.

İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğundan beri bağımsızlık mücadelesi ile birlikte; Kardeşlik, insan hakları, demokrasi,  iktidar ve özgürlük kavramlarının birbirinden ayırmadıklarının altını çizerek “ Günümüzde İnsan Haklarının en çok ihlal edildiği bir süreç var. Bugün ısrarla tek adam yönetime doğru gittiği için karsı çıktığımız on altı insan halk oylamasından sonra ve son olarak 24 Haziran seçimlerinde gelişen süreçler insan haklarının ne kadar yitirildiğinin gözler önüne seriyor” dedi.

İki farklı parti iki farklı ideoloji iki farklı görüş şeklinde bir bağlantı kuran program sunucusu Binici, “ O zaman Atatürk İlke ve İnkılaplarına hangi Parti sahip çıkıyor” şeklinde bir soru yöneltti.

Vatan Partisinin kendisini ifade ederken sürekli vatan savunmasının emperyalist mücadeleye karşı savunmak gerektiğini ısrarla vurguladığını söyleyen Düzce, “ Açıkça söyleyeyim bizler bu savunmayı şahıslar üzerinden kesinlikle yapmıyoruz.  Şu anlayış doğru ve sağlıklı bir anlayış olmaz.  Sayın Tayyip Erdoğan emperyalistlerle mücadele ediyor.  Recep Tayyip Erdoğan doğrudan dünyaya kafa tutuyor. Tayyip Erdoğan yalnız değil şunu açıkça belirteyim. Recep Tayyip Erdoğan 16 yıldır Türkiye’de Başbakanlık görevini yürüttü. Son olarak 2014 den bu yana Cumhurbaşkanlığı görevini yürütmektedir. 16 yıldır gidelim geçmişine çıkıp Tayyip Erdoğan’dan başkası ben Ortadoğu projesinin eş başkanıyım demedi öyle ya da böyle.

Dış politika da Tayyip Erdoğan yalnız değildir derken de Dünyanın çeşitli ülkeleri bu emperyalist saldırılara karşı kendi onur ve haysiyetlerini koruma mücadelesi veriyor.  Bugün Yunanistan Cumhuriyeti, Venezüella ve Latin Amerika ülkelerinde ciddi bir direniş hattı cephesi ulaşmış durumda yani bunları kaçırmamak lazım bence asıl sorgulanması gereken, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda neden geç kalmış olduğudur.

Bu geç kalmanın sebebi gerçekten kandırılmış söylemiyle mi tanımlandırılır veya bunun altında farklı düşünceler mi yatmaktadır.”

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Düzce’nin söylediklerine katılan araştırmacı yazar Akan, Suriye sınır politikasında en büyük suçun İran da olduğunun ve Orta doğuda akan kanın sorumlusun da İran olduğunu söyledi.

Buradan İran veya başka bir ülkenin savunuculuğunu yapacak değilim diyen Düzce, “ Ben Türkiye Cumhuriyeti devletinin menfaatlerini çıkarlarını düşünürüm. Bu Türkiye Cumhuriyeti Partisinden de önce gelir.

‘Biz ülkeyi kuran ve kurtaran partiyiz.’

Sayın Davutoğlu Şam da gidip görüşmeler yaptı tamam ama iki ay içerisinde bir anda süreç 6 saatte

Şam’a gideriz 6 saatte Şam’ı alırız. Türkiye’de genel toplumsal hareketinde oluşmasına neden olacak gerginlik oluştu.”

Türkiye’yi Terör, Amerika kıskacında nasıl kurtarırız diyerek vurgulayan Işıkgün, Vatan Partisi iktidar olması halinde mevcut güncel sorunlara karşı bölge ülkeleriyle pürüzleri gidererek başlayacaklarını ve bu bölgeleri ABD, Terör örgütlerinden çok hızlı temizlenmesini sağlayacaklarını belirtti.

 

Aynı gemideyiz söylemi üzerine konuyu Türkiye yönetimi üzerine çeken Düzce, “ AKP Genel Başkan’ın ciddi bir karar vermesi lazım şuan Türkiye’nin yönetimi kendisinde ve bizim ısrarla tek kaptanın hata yapabileceğini vurgulamamıza rağmen bütün dümen kendisi yönetiminde.

Bir karar vermesi lazım gerçek anlamda. Türkiye’yi bundan sonra Avrupa birliği ile aramızda bozulduğunda ABD’ye, ABD ile aramız bozulduğunda AB’ye,  Avrupa ve ABD ile aramız bozulduğun da  dönüp Rusya’ya veya  Ortadoğu  üzerinden  bir ittifak oluşturayım durumlarına  AKP Genel Başkanının bir karar vermesi gerekir.  Bu kararsızlık hali doğrudan Türkiye’yi geleceği ile mücadele noktasında azmini de etkilemektedir.”

 

Dış politikada Türkiye güvenirliğini ciddi anlamda kaybetti

 

Amerikan mandasına ve ABD’ye karsı tutum ve davranışlarının çok açık ve net olduğunun söyleyen Burkay, “ Kore’ye askeri CHP yollamadı veya Marshall yardımlarını CHP almadı. Tam tersi bunun karsısında yerli ve milli üretimi savunduk.

 6. filo da Vedat Demircioğlu katledilmiştir nasıl bir noktada katlediliyor ABD’nin bu topraklardan çıkmasını istediği için. Dış politikada Türkiye güvenirliğini ciddi anlamda kaybetti.”

 

 

Programın sunucusu Binici,  “24 Haziran Seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun PKK’nın Türkiye şubesi gibi görünen bir partiyle seçime gitti” şeklinde soru sormasına CHP İstanbul Gençlik kolları Başkanı Burkay, “Biz millet ittifakı yaptık.  Saadet Partisi, CHP ve İYİ  Parti’dir”

Vatan partisi Gençlik Kolları Başkanı Akfırat, “ Eğer HDP bir terör partisiyse neden kapattırılmıyor” şeklinde cevap verdi.

 

Program sunucusu Muhammet binici, “Madem CHP PKK ile bir dirsek teması yok ise İstanbul il Gençlik Kolları Başkanı olarak nasıl değerlendirirsiniz” sorusuna Düzce, “Oslo’da bu görüşmelere milletin istihbarat yetkilileri ile gidilirken Sayın Kılıçdaroğlu,  imza atmadı gidin görüşün diye ya da bu kadar ciddi suç örgütüne bulaşmış bir parti vardı da niye Dolmabahçe’de dönemin hükümet yetkilileriyle bu terör örgütü mensuplarıyla güle oynaya seksen milyonun karsısında görüntü verdiler.  Geçiyorum siyasi ayağını doğrudan dağ kadrosundan gelen insanlar için Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları ayaklara götürüldü bu yüzden bu soruyu sormadan önce bunları çok ciddi düşünmek gerekir.

Türkiye’de nasıl infialler yaratıldığının ve bu kendi siyasal menfaatleri uğruna terör örgütleriyle girilmiş temasın bugün Fethi Sekin gibi şehitlerin bizlere kaybettirildiğinin unutmamız lazım.

Türkiye’nin en hızlı sekil de normalleşmesi sürecine girmesi gerekiyor. Lakin bu normalleşmede sandık kaygısı seçim kaygısı ile kendisinden olmayan bütün muhalefet partileri doğrudan bir edip dış güçlerin masası tabirine sokulup toplumda da taksicisinden, manavına bütün toplumu birbirinden ayırmamasıdır.

 15 Temmuz gecesi CHP’den Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul il gençlik kolları ve ya il başkanlığına vatanı savunun sokağa çıkın şeklinde bir çağrı geldi mi?

Sayın Kılıçdaroğlu İstanbul’da darbe gecesi haberi alır almaz zaten bir programdaydı diyen Burkay, “Kalkışma başladığı anda Sayın Erdoğan’da Sayın Binali Yıldırım’da ne olduğunu anlamadı.

Yeni kapı mitinginde de Sayın Genel Başkanımız, gitti hiçbir siyasal çekinme gözetmeksizin aslanlar gibi konuşmasını yaptı. Bunların üzerine biz 8 Ağustosta Taksim Meydanında,  taksim manifestosunu yayınladık orda da Sayın Cumhurbaşkanın o gün yasamış olduğu olağanüstü halinde etkisi ile olmuştur diye tabir etmek istiyorum ‘Bu Allah’ın bir lütfudur ‘açıklaması tüm kesimlerde de bir kaygı oluştu.

Darbe Olmasaydı FETÖ İle Mücadele Etme Konusunda Kaygı Mı Vardı?

Darbe, 15 Temmuz da hain bir girişimle başladı.  16 Temmuz’un sabahında;  Sayıştay, Danıştay, Anayasa mahkemesi, mevcut Türkiye’nin askeri diplomatik bütün alanlarında kapı kapı terörle mücadele polisleri ve emniyet mensuplarımız gittiler o itham edilen ki o sonra komisyonda kurulan ve CHP’de bu hak ihlallerinin yaşanmaması için en fazla özveriyi gösterdi ama baktık sabahta hepsi aynı anda tek tek enselenmiş. Bu kadar zaman neden beklendi bende bunu sormak isterim acaba bu darbe girişimi olmasaydı mevcut iktidarın FETÖ ile mücadele etme konusunda bir kaygısı mı vardı?

252 kişinin Şehit olması mı gerekirdi. En başından itibaren bu tavır sergilenmeliydi. 25 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanı ailesine uzanan bu tertip yaşanmasaydı belki de dershaneler, Hakan Fidanoğlu olayı bazı alıcılar tarafından kapanacaktı ve bugün dahi bir ortaklık devam edecekti.

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 33
 • 6 Antalyaspor 45 33
 • 7 Atiker Konyaspor 44 34
 • 8 Alanyaspor 44 34
 • 9 Fenerbahçe 43 33
 • 10 Çaykur Rizespor 41 34
 • 11 Sivasspor 41 34
 • 12 Kayserispor 41 33
 • 13 MKE Ankaragücü 40 33
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 35 33
 • 16 Bursaspor 34 33
 • 17 BB Erzurumspor 32 33
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
E-GAZETE
CHP'li gençler 'Gezi ruhunu' yaşatmak için bir araya geldi
ARŞİV ARAMA