Gündem
Giriş Tarihi : 31-10-2018 19:11   Güncelleme : 01-11-2018 10:42

CHP’li Gençler Marmaris Kampında buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları tarafından organize edilen ve Marmaris Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Bilgi ve İletişim Teknolojisi” kampı sona erdi.

CHP’li Gençler Marmaris Kampında buluştu

Omedyam-Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik kolları tarafından organize edilen ve Marmaris Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Bilgi ve İletişim Teknolojisi” kampı sona erdi. 26- 28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen kampa 75 genç katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda partili programa katıldı.

Program dâhilinde; Yerel yönetimler de sosyal medya kullanımı, kentler hazırız kampanya tanıtımı, dijital kampanya atölyesi ve yerel yönetimlerin doğrudan demokrasiye etkisi gibi birçok alanda eğitim programı verildi.

Marmaris Golden Rock Hotel de gerçekleşen, Bilgi ve İletişim Teknolojisi kampına ev sahipliği yapan Marmaris Belediye Başkanı Muhammet Ali Acar, ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadığını belirterek, “CHP kimliğimizde kendi parti bünyemizde olan ülkemizin değişik yerlerinde aynı frekansta ve aynı partili gerek yönetim kadrolarında gerek gençlik kollarında gerek kadın kollarında değişik amaçlarla hangi proje olursa olsun onlara da ev sahipliği yapmak bizim temel hedeflerimizden birisidir. Bilim ve teknoloji üzerine Türkiye’de bulunan CHP Gençlik Kollarında görev alan Gençlik Kolu başkanlarımızla, ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu amaçla hem onları yaşadıkları yerden farklı bir coğrafyaya getirmiş olup, Cennet Marmarisle buluşturduk. Bizler yönetici olarak gerçekten bunun gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kampın birinci günü

CHP Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirilen ve yoğun bir ilgiyle karşılaşan kampın ilk günü, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mesut Metin, kamp hakkında bilgilendirme yaparak katılan gençlere program hakkında detaylı bilgi verdi

Kampın ikinci günü

Bilgi deneyim ve dayanışma kampı programı kapsamında; CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel tarafından, “CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri “ Alphan Manas tarafından, “Geleceği planlarken kutunun dışında düşünmek” Can Karatoprak tarafından, “Yerel Yönetim seçimlerine giderken sosyal medya ve internet” Ezgi Özçelik tarafından, “Yerel Yönetimlerin Doğrudan Demokrasiye etkisi ve örgütlü etkileşim” Osman Akın tarafından, “Yerel yönetimlerde sosyal medya kullanımı” konu başlıklarındaki eğitim seminerleri gençlere aktarıldı.

Alphan Manas, gençlerin kendilerini her konuda bilgi sahibi olacak şekilde yetiştirmeleri gerektiğinin altını çizerek, "Bir konuda çok güçlü olmaları çok yetkin olmaları gerekirken diğer konularda da kendilerini yetiştirmeleri gerekiyor. Yani tek başına şirket yönetebilecek, operasyon yürütebilecek bilgi birikimine sahip olması gerekir” dedi.

Kampın Üçüncü günü

Kampın son günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen de katılarak program dâhilinde gençlerle bir araya geldi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz tarafından, “Kentlere hazırız Kampanya Tanıtımı” Lusnıka Works Reklam Ajansı ekibi ve Taylan Özdemir tarafından, “Sosyal Medyada Satranç Modeli” Ezgi Özçelik tarafından, “ Yurttaş Gazetecilik”  Fatma Adıgüzel, Anıl Arpat, Ezgi Özçelik tarafından “Dijital Kampanya Atölyesi“ Garipler ekibinden; Pamir Küçükçınar, Samet Burak Sarı, Göktuğ Sağun "sosyal medya seçim çalışmaları" üzerine sunum yaptılar.

Genel Başkan yardımcısı Gökçe Gökçen, bu tarz kampların ve özellikle katılımcı atölye çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek, “Gençlik kolları ilk defa bu kadar spesifik bir alanda bir kamp yapıyor. Hem çağın gerekliliklerine adapte olmak için hem de bu konuda çalışma azimli gençlerin bir araya gelmesi bence çok önemli. Bu tarz kampların ya da bu tarz çalışmaların arttırılması gerektiğini düşünüyorum” İfadelerini kullandı.

“Hala umut var”

24 Haziran seçimlerinden sonra hem parti içinde hem genel olarak muhalefet içinde bir motivasyon düşüklüğü olduğunu söyleyen Gökçen, “Fikir ayrılıklarımız olmuştur muhalefet içinde aslında birkaç ay süren bir tartışma sonucunda şu görüldü; tartışma kişiler üzerinde oldukça daha fazla motivasyon kaybı oluyor ama biz neyi nasıl yapacağız diye düşündüğümüzde o hem yapısal bir örgüt içerisinde reform olabilir aynı zamanda önümüzdeki seçimlere hazırlanma tarzı da olabilir. Bunlarda yapıcı öneriler etrafında bir araya geldiğimizde o motivasyonu tekrar kazandığımızı görüyoruz.  Yerel seçim çalışmalarında olabildiğince herkesin katıldığı ve herkesi katan bir yöntem belirlendiğinde o çalışmaların daha verimli gidebildiğini gördük. Biz başta 44 İl'e gittik hem parti meclisi üyelerimiz hem milletvekili üyelerimiz gitti ve oralarda 44 İlde ciddi bir uzlaşma olduğunu gördük. İlk başta 105 adayımızı açıkladık bildiğim kadarıyla 105 adayını açıklayan bu kadar fazla aday açıklayan ilk parti biziz bunun sebebi de; Örgütten bize adayları olabildiğince erken açıklayın ki, o heyecanı sahaya doğrudan aktarabilelim çalışmaya başlayabilelim demişlerdi. Bizde bunu sağlayabilmek için o adaylarımızı açıkladık. Dediğim gibi eğer siz kişi tartışmasından yapısal bir tartışmaya döndürüyorsanız, kişi tartışmasından iş tartışmasına görev tartışmasına döndürüyorsanız, orada motivasyon geri geliyor dolayısıyla bende bir genç olarak söyleyebilirim ki hem parti hem muhalefet hem ülke için hala umut var.


 

“Daha kararlı bir biçimde ilerlemeye devam edeceğiz”

Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz, CHP gençlik kollarının dışarıya açılmasının ve gönüllülük esasına dayalı çeşitli kampanyalar projeler üretmesi olduğunun ve bu bağlamda kampın asıl ana temasının CHP’nin gençlik kollarından ziyade yakın partiyle gönül bağı oluşturabilecek olan genç kitlelere genç arkadaşlara ulaşmasıdır dedi.

Bundan sonraki süreçte daha farklı kampların olacağını ve kararlı bir biçimde ilerlemeye devam edeceklerini belirten Yılmaz, “CHP’nin bundan sonraki süreçte kurumsal meselelere önem veren bir yapıya sahip olma kararlılığında, bu kampı bize değerli kılan özel kılan bundan sonraki süreçte Bilişiminden Sorumlu Başkan yardımcımız Mesut Metin nezihinde farklı kamplarda olacak” şeklinde konuştu.

Katılımcı Belgelerin takdimi sonrası üç gün süren, “Bilgi deneyim ve dayanışma kampı” sona erdi.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA