16 HAZİRAN 2019 Pazar 15:45
Gündem
Giriş Tarihi : 20-09-2018 22:36   Güncelleme : 20-09-2018 22:36

CHP'li Gençlerden seçim bildirisi

CHP İzmir İl Gençlik Kolları, yerel seçim öncesi kampa girdi. Kamp sonrasında, 8 maddelik bildiri yayınlan gençler, çalışmalarının startını verdi

CHP'li Gençlerden seçim bildirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları, düzenledikleri eğitim kampında bir araya gelerek 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçim çalışmalarının startını verdi. Gençler kampın sonunda 8 maddelik bir bildiri yayınladı. İl Başkanı Ozan Uyan’ın aktardığı yazılı metin şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi Umudun, özgürlüğün ve gençliğin partisidir. Devrimler yapmış, ve her devrimi bir Kardelen gibi dağların doruklarından, halkın sofrasına ulaştırmıştır. Anadolu ve Rumeli müdafaa-i hukuk cemiyetinden itibaren genç kadroların ve genç hayallerin oluşturduğu bir rüyanın gerçekleşmiş hâlidir. Yerel seçimler, genel seçimlere göre mahallî idarelerin belirlenmesi dolayısıyla halkımızın dikkatini daha fazla çekmekte, ve bu sebeple iktidarın yolu yerelde güçlü ve halka, hakka dayalı bir idare kurmaktan geçmektedir.Bu idare; özgürlük, eşitlik ve adalet ilkelerinin evrenselliği ile yoğrulmuş her alanda uygulanması zorunluluk teşkil eden kurgusal bir mahallî yapıya ülkemizin ihtiyacı olduğu gerçeği aşikardır. Yerel Hizmetler sadece yerel yönetimlerin belirlediği kanunları uygulamaktan ziyade toplumun en büyük Sivil toplum kuruluşu olarak mücadele etmeli ve her alanda toplumun haklarını ve taleplerini savunacak bir yapıya bürünmelidir. Sokaktan, semte; semtten kente ulaşacak ivedi ve sonuç odaklı bir iletişim mekanizması kurulmalı ve kesimlerin, toplumların ihtiyaçları hızlı ve kesin olarak çözülmelidir. Her gün göç alan ve durmadan büyüyen şehrimizde aktif bir yaşam ve bu hızlanan hayatlar da yaratıcı kolaylıklara ihtiyaç duyulurken Mahalli yöneticilerimizin yaşlarının, ülke ortalamasında yüzde 27, 18-30 yaş arası genç seçmenin bulunduğu bir noktada,biraz düşürülmesi gerekmektedir. Şehrimiz de genç belediye başkanı bulunmadığı gibi yerel hizmetlerin ve halkın taleplerinin alınması noktasında ki belediye meclisinde ise yüzde 2 gibi bir Temsiliyet söz konusudur. Bu şartlar altında hem partimiz hem de şehrimiz için başarı hayallerini gerçekleştirmek için görev; nasırlı ellerini taşın altına koyacak yürekli gençlere düşmektedir. 1920'lerde gencecik yüreklerin kurduğu hayallerin birleştiği noktada,2019'da da aynı ruh ve şiar ile gencecik yürekler kentleri yönetmeye hazırdır. Bizler,umudumuzu Gazi Paşa'mızdan, kararlılığımızı genç yaşta belediye başkanı olarak seçilen Aydın Erten'den, hayallerimizi güzel İzmir'imizin her köşesindeki sevgiden ve nezaketten alıyoruz. Bu sebeple artık geride bırakılan değil kenti ve semti için mücadeleyi bir adım daha büyütüp İzmir'in daha fazla gençleşmesi için mücadele edeceğiz. ‘Bıçak Kemikte’ diyerek kentleri yönetmeye hazır olduğumuzu tüm İzmir kamuoyuna duyururuz.

 

İşte 8 maddelik bildiri:

1-Cumhuriyet Halk Partisi; umudun, özgürlüğün ve gençliğin partisidir. Devrimler yapmış ve her devrimi bir kardelen gibi dağların doruklarından, halkın sofrasına ulaştırmıştır. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden itibaren genç kadroların ve genç hayallerin oluşturduğu bir rüyanın gerçekleşmiş hâlidir.

2-Yerel seçimler, genel seçimlere göre; mahallî idarelerin belirlenmesi dolayısıyla halkımızın dikkatini daha fazla çekmekte ve bu sebeple iktidarın yolu yerelde güçlü ve halka,hakka dayalı bir idare kurmaktan geçmektedir.Bu idare; özgürlük, eşitlik ve adalet ilkelerinin evrenselliği ile yoğrulmuş, her alanda uygulanması zorunluluk teşkil eden kurgusal bir mahallî yapı şeklinde olmalıdır. Böyle bir yapıya ülkemizin ihtiyacı olduğu gerçeği aşikardır.

3-Yerel hizmetler, yerel yönetimlerin belirlediği kanunları uygulamaktan ziyade; toplumun en büyük sivil toplum kuruluşu olarak mücadele etmeli ve her alanda toplumun haklarını ve taleplerini savunacak bir yapıya bürünmelidir.

4-Sokaktan,semte;semtten kente ulaşacak ivedi ve sonuç odaklı bir iletişim mekanizması kurulmalı ve kesimlerin, toplumların ihtiyaçları hızlı ve kesin olarak çözülmelidir.

5-Her gün göç alan ve durmadan büyüyen şehrimizde, artan aktif bir yaşam ve bu hızlanan hayatlar da yaratıcı kolaylıklara ihtiyaç duyulduğu ortadadır.18-30 yaş arası genç seçmenin, toplam seçmenin yüzde 27’sini oluşturduğu ülkemizde, mahalli yöneticilerimizin yaşlarının aşağıya çekilmesi önemli bir adımdır.Genç nüfusunun en yoğun olduğu yerlerden biri olan şehrimizde, genç belediye başkanı bulunmadığı gibi yerel hizmetlerin ve halkın taleplerinin alınması noktasında ki belediye meclislerindeki genç temsiliyeti ise sadece yüzde 2 civarındadır. Bu şartlar altında hem partimiz hem de şehrimiz için başarı hayallerini gerçekleştirmek için görev; nasırlı ellerini taşın altına koyacak yürekli gençlere düşmektedir.

6-1920'lerde gencecik yüreklerin kurduğu, genç hayallerin birleştiği noktada, 2019'da da aynı ruh ve şiar ile gencecik yürekler kentleri yönetmeye hazırdır.

7-Bizler,umudumuzu Gazi Paşa'mızdan, kararlılığımızı genç yaşta belediye başkanı olarak seçilen Aydın Erten'den, hayallerimizi güzel İzmir'izin her köşesindeki sevgiden ve nezaketten alıyoruz.

8-Bu sebeple artık geride bırakılan değil kenti ve semti için mücadeleyi bir adım daha büyütüp İzmir'in daha fazla gençleşmesi için mücadele edeceğiz.

"Bıçak Kemikte" mottosuyla çıktığımız bu yolda tüm genç yoldaşlar olarak, kentleri yönetmeye hazır olduğumuzu tüm İzmir kamuoyuna duyururuz.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA