Error 520 Ray ID: 4cb78b171c94c77b • 2019-04-22 12:18:57 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Gürer: 'Özelleştirilen şeker fabrikaları Çiftçileri mağdur ediyor'

CHP'li Gürer: 'Özelleştirilen şeker fabrikaları Çiftçileri mağdur ediyor'

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin ardından işçilerin ve çiftçilerin yaşadığı sorunları, Genel Kurul’da TBMM gündemine taşıdı.

CHP'li Gürer: 'Özelleştirilen şeker fabrikaları Çiftçileri mağdur ediyor'

Özelleştirilen fabrikaların kapanma noktasına gelmesi nedeniyle iktidarı uyaran Gürer, İşçilerin mağdur edildiğini, çiftçilerin ise ürünlerini götürdükleri fabrikalarda sorunlarla karşılaştığını belirtti. 

 

ÖZELLEŞTİRİLEN ŞEKER FABRİKALARI SORUNLU 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, özelleştirme kapsamında satışı gerçekleştirilen şeker fabrikalarında yaşanan sorunlar dikkat çekti. 

 

İŞÇİLER DE ÇİFTÇİLER DE MAĞDUR 

 

14 şeker fabrikasının satıldığını anımsatan Ömer Fethi Gürer, “Burada çiftçilere ve işçilere verilen sözler vardı, mağdur edilmeyecekleri belirtiliyordu. Önce işçiler işinden oldu, şimdi de çiftçiler pancar hasadı yaptıktan sonra fabrikalara gittiklerinde sorunlarla karşılaşıyorlar. Kimi fabrikalarda çiftçilerin pancarları alınmıyor” dedi. 

 

ÇİFTÇİLER SENEYE EKİM YAPMAYABİLİR

 

Kış koşullarının oluştuğu bu günlerde ürünlerini götürdükleri fabrikalarda farklı sorunlarla karışlaşan çiftçilerin, böyle giderse önümüzdeki yıl pancar ekimi yapamama durumuna gelebileceğine ifade eden CHP Milletvekili Gürer, “Bu bağlamda, iktidarın konuya eğilmesini temenni ediyorum. Çünkü pancar çiftçisi yaşadığı koşullardan dolayı bizleri de arayarak büyük mağduriyet içinde olduklarını belirtiyorlar” dedi. 

 

İKTİDARA UYARI 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, satışı gerçekleştirilmeden önce şeker fabrikalarının özelleştirme adı altında kapanacağını ifade ettiklerini hatırlatarak, “Bunun gerçekleştirme boyutuna geldiğini belirtiyor, iktidarı bu konuda uyarıyorum…”

 

GÜRER: “KEŞKE YANILMIŞ OLSAYDIK AMA…”

 

Niğde Milletvekili Gürer, konuyla ilgili açıklamada ise, “Bilindiği gibi aralarında Bor Şeker Fabrikasının da bulunduğu 14 şeker fabrikası, özelleştirme kapsamında geçtiğimiz Nisan ayında satılmıştı. Satış sürecinde, Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda işçilerin ve üreticilerin sorun yaşamayacağı belirtilmişti. Ancak fabrikaların satılmasının ardından pek çok şeker fabrikasında işçiler işlerinden olurken, hasadın ardından fabrikaya şekerpancarı götüren çiftçiler de farklı sorunlarla karşılaştılar. Bazı fabrikalarda kantarın bozuk olması nedeniyle yüzlerce kamyon dolusu şeker pancarı fabrika önlerinde günlerce bekletildi. Biz özelleştirme sürecinde bu olumsuzlukların yaşanacağını öngörmüş ve uyarılarda bulunuştuk. Hatta Bor şeker fabrikasının önünde miting düzenleyerek, ‘bu fabrika özelleşirse kapanmasının da yolu açılır’ demiştik. Keşke yanılmış olsaydım ama yanılmadık” dedi.

 

ÇİFTÇİ BAŞVURACAK  YER BULAMIYOR

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer çiftçi ürün tesliminde yaşadığı sorun nedeni ile tarlada ürününü sökemiyor. Fabrika belirlediği gün ve saatte belirlediği kadar ürün alıyor. Kantar stoklamasında oluşacak fire ve ürün kaybını çiftçinin üstüne bırakıyor. Bu durum çiftçi için ciddi kayıp yaratıyor. Maddi kayıpların yanında söküm ve nakliyeden oluşan sorunlar çiftçiyi alternatif ürün arayışına yöneltiyor. Gelecek yıl bu nedenle pancar ekim alanları gerileyecek, süreç içinde pancar ekimi yapılmayabilir. Bu süreç NBŞ üreticilerine yarar” dedi.

Ömer Fethi Gürer Niğde CHP milletvekil çiftçi TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziantep'te CHP'lilerden, Kılıçdaroğlu'na saldırıya kınama
Gaziantep'te CHP'lilerden, Kılıçdaroğlu'na saldırıya kınama
Bahçeli'ye yeni başdanışman
Bahçeli'ye yeni başdanışman