Error 520 Ray ID: 4cc5225b4a98c77b • 2019-04-24 03:54:08 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'Lİ Gürer:5 yılda 748 yeni vakıf kuruldu

CHP'Lİ Gürer:5 yılda 748 yeni vakıf kuruldu

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, kamuya ait arazi ve binaların vakıflara devredilmesiyle ilgili soru önergesine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yanıt verdi. Bakan Ersoy, ülkemizdeki vakıf sayısının 5 bin 129 olduğunu belirterek, vakıflara devredilen kamuya ait arazi ve konutlarla ilgili bakanlıklarında bir bilgi bulunmadığını açıkladı.

CHP'Lİ Gürer:5 yılda 748 yeni vakıf kuruldu

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son yıllarda sayıları her geçen gün artan ve bazılarına kamuya ait arazi ve konutların devredildiği vakıflarla ilgili iddialara, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından açıklık getirilmesi istemliyle soru önergesi verdi. 

 

Ömer Fethi Gürer’in yazılı soru önergesini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yanıtladı. Bakan Ersoy, Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre kurulan ve halen faaliyetlerine devam eden yeni vakıf sayısının 5 bin 129 olduğunu bildirdi. 

 

Bakan Ersoy, son 5 yılda kurulan vakıf sayısının ise 748 olduğunu ifade ederek, “Bakanlığımızda kamuya ait ve vakıflara devredilen arazi ve konutlara ilişkin herhangi bir bilgi bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı. 

 

KAMU BİNALARI YOLGEÇEN HANI MI?

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise bazı vakıfların kamuya ait bina ve arazileri ya devraldığını ya da kiraladığını belirterek, “Bu konuyla ilgili olarak basına da yansıdığı kadarıyla pek çok iddia ortaya atılmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın envanterinde böyle bir bilginin bulunmuyor olması dikkat çekicidir. Kamu binaları ve arazileri yolgeçen hanı değildir. Hangi vakfa ne kadar bina, konut veya arazinin kiralandığı yönündeki bilgiler kayırlarda mutlaka vardır. Bunun kamuoyu ile paylaşılması gerekir. Ayrıca basında çıkan iddialara da açıklık getirilmesi gerekir. Vakıflar hayırlı bir amaç için kurulur ama adı vakıf olup hayır işi yerine kurucularına hayır eden hale gelen varsa bunun incelenmesi, bilinmesi, amaç dışılığın da  giderilmesi gerekir” şeklinde konuştu. 

 

 

Ömer Fethi Güre CHP Fuat Oktay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan