Error 520 Ray ID: 4c9ae6f73d03bf61 • 2019-04-19 00:53:33 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Kaya: Sümela Manastırı'nın Hazineleri Nerede?

CHP'li Kaya: Sümela Manastırı'nın Hazineleri Nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya yerel seçim çalışmaları kapsamında Maçka İlçesini ve Trabzon-Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ni ilçelerini ziyaret etti.

CHP'li Kaya: Sümela Manastırı'nın Hazineleri Nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya yerel seçim çalışmaları kapsamında Maçka İlçesini ve Trabzon-Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ni ilçelerini ziyaret etti.

CHP Maçka İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelen Kaya, Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan'ın projesini tanıttığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçka'da bulunan Sümela Manastırı'nın 3 yılı aşkın süredir restorasyon gerekçesiyle kapalı olmasının Trabzon turizmini ve bölge esnafını olumsuz etkilediğini belirten Kaya, çalışmaların hızlandırılarak yaklaşan turizm sezonu öncesinde Sümela Manastırı'nın ziyarete açılması gerektiğini ifade etti.

Sümela Manastırı’nın Hazineleri Maçka’ya Getirilmeli ve Sergilenmelidir.

Yıllar önce Sümela Manastırı'ndan define olarak çıkartılan eserlerin akıbetinin araştırılmasını ve Trabzon'a getirilerek bölge turizmine kazandırılması gerektiğini belirten Ahmet Kaya konuyla ilgili şunları söyledi:

“1925 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Şükrü Saraçoğlu Başbakanlık’a yazdığı yazı ile Sümela Manastırı’nda define ve kıymetli bazı eşyaların bulunduğuna dair hükümete ihbarda bulunmuştur.

Bu yazı üzerine o dönem Trabzon Vilayeti’nden ihbarın değerlendirilmesi istenmiştir. Trabzon Maarif Müdürü’nün başkanlığında konuyu incelemek üzere heyet oluşturulmuştur. Heyetin inceleme ve araştırmasında taş duvarlar arasındaki mahzende çok sayıda eşya, edevat ve el yazısı kitaplar bulunmuştur. Define halinde bulunan bu eserler Asar-ı Atika Nizamnamesi gereğince Ankara Müzesi’ne gönderilmiştir.

Bugün bu eserlerin akıbeti konusunda net bir bilgi yoktur. Yine Sümela Manastırı’ndan alınan çok sayıda kitabın da Ankara’da bir kütüphanede olduğundan bahsediliyor. Bu eserlerin Maçka’ya geri getirilmesi ve bir müze ile sergilenerek turizme kazandırılması gerekmektedir.”

Memleketi Bu Hale Getirenler İçin Yolun Sonu Görünüyor

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, partisinin ve Millet İttifakı’nın Ortahisar Belediye Başkan Adayı Salih Akyüz ile birlikte Trabzon-Arsin Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, bölge yönetim kurulu, işverenler ve işçilerle bir araya geldiler.

Kaya ziyaretinde ekonomik krizin işçiyi, işvereni, sanayiciyi, tepeden tırnağa herkesi derinden etkilediğini belirterek; “Bugün kötü yönetimlerin cezasını hep birlikte çekiyoruz. Vatandaşlarımız hayat pahalılığı ve işsizlik arasında sıkışmış durumda. Asgari ücretle çalışan işçilerimiz geçimini sağlayamıyor, hayata küsmüş. İşveren borç batağında, sanayici konkordato ile iflas arasında gidip geliyor. Kendileri lüks ve şatafatlarından ödün vermezken, vatandaşa tanzim kuyruklarını layık görenler bu vahim manzarayı görmezden geliyorlar. Ancak sıkıntıları en derininden yaşayan milletimiz her şeyi görüyor. 17 yıldır iktidarda bulunanlar ve memleketi bu hale getirenler için yolun sonu görünüyor.

chp tbmm milletvekili ahmet kaya trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?