Politika
Giriş Tarihi : 18-01-2019 11:51   Güncelleme : 18-01-2019 12:05

CHP'li Mintaş:'Beyhan Nil'den emanet olan terazimizi tüm kadınlarımızla güçlendirmek için adayım'

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından Kozyatağı Belediye Meclis binasında Kadıköy Belediyesi Meclis üyesi aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleşti.

CHP'li Mintaş:'Beyhan Nil'den emanet olan terazimizi tüm kadınlarımızla güçlendirmek için adayım'

CHP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından Kozyatağı Belediye Meclis binasında Kadıköy Belediyesi Meclis üyesi aday adayları tanıtım toplantısı gerçekleşti. 

Katılımın yüksek olduğu toplantıda söz alan tüm aday adaylarına üçer dakikalık konuşma süresi verildi. Toplantıda genç ve kadın aday adaylarından Avukat Hazal Mintaş'ın yaptığı konuşma büyük ilgi uyandırdı. Genç ve kadın aday adayı Avukat Mintaş, Beyhan Nil'den, Süreyya Ağaoğlu'ndan emanet olan terazimizi Kadıköy'ümüzde tüm kadınlarımızla güçlendirmek için aday olduğunu ifade etti.

Avukat Hazal Mintaş'ın konuşmasının tam metnı şu şekilde;

"Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ben Avukat Hazal Mintaş. 18 EKİM 1991 tarihinde İstanbul’da doğdum. Doğduğumdan beri 19 Mayıs mahallesinde yaşayan gerçek bir Kadıköylüyüm. 2009 yılında Haydarpaşa Lisesinden, 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ve 2017 yılında Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programından yüksek onur derecesiyle mezun oldum. 2013 yılında İngiltere’de Hukuk Eğitimi ve İş İngilizcesi eğitimi aldım. Şu anda kendi büromda serbest avukatlık yapıyorum. İstanbul Baro’sunda Kadın, Çocuk ve İnsan Hakları Merkezlerinde çalışıyorum. Ayrıca İndigo Dergisi, Toplumsal Gazetesi ve OMEDYAM’da yazarlık yapmaktayım.  

İlçe gençlik kollarında ve Ana Kademe Hukuk Komisyonu’nda görev alıyorum. Belediyemiz tarafından geçtiğimiz dönem düzenlenen “Yerel Yönetimler Akademisi” programını da tamamlamış bulunmaktayım.  

Eş zamanlı olarak 5 senedir sivil toplum gönüllüsü olarak da çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Ortalama 100’ün üzerinde çalışmaya katıldım. Genel olarak gençlik hakları, çocuk hakları, kadın hakları, toplumsal cinsiyet ve siyasal katılım konularına ağırlık verdim. 

Çalıştığım başlıca kurumlardan bahsetmek isterim. 

Öncelikle Partilerin Genel Merkezleri ve Meclisle dirsek teması halinde çalışmalar yürüten DENGE VE DENETLEME AĞI’nda 2015 yılından beri YARGI REFORM GRUBU ÜYESİ olarak çalışıyorum. Ağın yönetimsel şemasında çeşitli görevlerde bulundum. Halen daha pek çok farklı alanda görevlerim devam etmektedir. Şu an ise “Etkin Vatandaş Katılımını Sağlamak” Projesinde Yargı Reform Grubu Proje Ekibinde yer almaktayım. (İletişim Grubu, Toplumsal Cinsiyet Ana Akımlaştırma Çalışma Grubu) 

Türkiye Gençlik Konseyi yapılanması olan Gençlik Örgütleri Forumuna 2015’te katıldım. 2016-2017 yılları arasında Genel Sekreterlik görevini yürüttüm.  Bu süre zarfında 2016’da Gürcistan Tiflis’te gerçekleşen BLACK SEA REGİONAL YOUTH FORUM’da ülkemizi temsil ettim. Bu toplantı Karadeniz Blogu’nda olan ülkelerin Ulusal Gençlik Konseylerinden gelen temsilcilerin katıldığı bir siyaset üretme mekanizmasıdır. Ayrıca Genç Haklı Projesi kapsamında Aktivizm eğitimi de alarak Gençlik alanında da Aktivstlik yapmaktayım. 

2015 yılından beri ise Ka.Der gönüllüsüyüm. Genç Kadınlar İçin Siyaset Okulu ile Yerel Politikacılar için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi’ne katılım sağladım. Ayrıca kadın çalışmalarına ilişkin olarak “İstanbul Kadın Meclisi” Üyesi ve Kadınlarla Dayanışma Vakfı’nda da gönüllüyüm. 

Ayrıca, STK’larla Siyasal Partileri bir araya getirerek ortak bir yol çizme amacıyla düzenlenen Gençlerin Siyasal Katılımı Projesi’ne katıldım. 

Halen, ÇaÇav, CİSST, Medya ve Hukuk Derneği, Eşit Haklar İçin İzleme Derneği’nde üye ve gönüllü olarak çalışmaktayım.  

PEKİ NEDEN ADAYIM? 

Doğup büyüdüğüm Kadıköy’e hizmet ederek, ilçemize olan borcumu ödemek için adayım. Kazandığım tecrübeleri aktarmak için adayım. Bir genç kadın olarak varlığımızı bir kez daha göstermek için adayım. İstanbul’un, Türkiye’nin, Dünya’nın dahi gözdesi haline gelen Kadıköy’ümüzün daha da ileri gitmesine katkı sağlamak için adayım. 

Elbette bir hukukçu olarak mesleki konularda ve Kadıköy’ün temel sorunlarına çözüm getirmeye katkı sunmak için elimi taşın altına koymaya adayım.  

Fakat bunlardan farklı olarak; Proje döngüsü eğitimi aldığım için görev alacağım süre zarfında belediyemizin kaynaklarını kullanmadan, çeşitli kurumlardan alınabilecek fonlarla projeler geliştirip, hayata geçirmeye katkı sağlamak için adayım.  

STK – Belediye – Siyasal Parti arasındaki bağlantıyı daha da güçlendirmek, Gençlik Alanında çalışan kurumları da bu döngüye katabilmek için adayım. 

Genç kadın bir hukukçu olarak Beyhan Nil’den, Süreyya Ağaoğlu’ndan emanet olan terazimizi Kadıköy’ümüzde tüm kadınlarımızla güçlendirmek için adayım. Rafet Angın gibi öğreten, Afet İnan gibi açılım yapan tüm kadınlara borcumuzu ödemek için adayım. 

Genç ve kadınların kotalarla sınırlı kalmadığı bir meclis görmek dileğiyle, tüm adaylara başarılar dilerim. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. "

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA