Error 520 Ray ID: 4caf5b334e33c77b • 2019-04-21 12:28:10 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Özer:Reform değil,tapon paket bu!

CHP'li Özer:Reform değil,tapon paket bu!

Tarımla ilgili yapısal tedbirleri “Ne üretimi artırma ne maliyet girdilerini azaltma çabası var, tapon bunlar” sözleriyle eleştiren CHP’li çiftçi vekil Aydın Özer, sorun ve çözümlerin neler olduğunun bilinmesine karşın neden çözülmediğinin Meclis tarafından araştırılmasını istedi.

CHP'li Özer:Reform değil,tapon paket bu!

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, önceki gün açıklanan reform paketindeki tarımsal tedbirlerin yüksek sebze ve meyve fiyatlarını düşürmeye ya da üretici sorunlarını çözmeye yönelik olmadığını söyledi. Özer, “Reform değil, tapon paket bu. Bu tedbirler tapon tedbirler. Reform deyince insan düzeltme yapılacak sanıyor ama ne üretimi artırma ne maliyet girdilerini azaltma çabası var” diye konuştu.

 

YENİ SERA YERİNE OLANA BAKMALI

 

Çiftçi vekil Özer, pakette yer alan Sera A.Ş.’yi de eleştirdi. 1 dekar modern seranın kurulum maliyetinin ortalama 300 bin lira olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “2 bin hektar sera kurulacak deniyor, bu da 6 milyar lira kadar maliyet ediyor. Bütçeden tarımsal desteklemeye bu yıl 45 milyar ayrılması gerekirken 16.1 milyar lira ayrılmışken kalan 8 ayda bu çalışma yapılamaz görünüyor. Oysa yeni sera yerine eski ve randımansız seraların yenilenmesine yönelik çalışma yapılsa hem daha az maliyetli olur, hem de üretim artışı sağlanır.”

 

ASIL SORUN YÜKSEK MALİYET

 

Paketteki hal yasası ile getirileceği söylenen değişikliklerin de yüksek sebze ve meyve fiyatlarında bir düşüş sağlamayacağını belirten CHP’li Aydın Özer, “Bu yüksek fiyatların en önemli nedeni yüksek maliyet. Bu da üretimin azalmasına neden oluyor. Üretim azalınca tüketici fiyatları artıyor. Denklem bu kadar basit. Ayrıca üretici desteklemesi az ve plansız. Bugün çiftçi para kazanamıyor, bağkur primini ödeyemiyor, borç içinde yüzüyor” diye konuştu.

 

ASIL SORU NEDEN ÇÖZÜLMÜYOR

 

Üreticinin mazot, gübre, ilaç, fide ve diğer girdilerin yüksek fiyatları altında ezildiğini vurgulayan Özer şöyle devam etti: “Reform isteniyorsa, önce üreticinin sorunlarını çözmekle başlamalı. Peki, bu sorunların müsebbibi de olan yönetim erki bunların çözümlerini bilmiyor mu? Elbette biliyor. Asıl soru neden çözmüyor. Bu sebeple bir Meclis araştırması verdik. Neden çözüme gidilmediğinin, kimlerin engel olduğunun araştırılmasını istiyoruz. Üreticinin ekmeğinde, tüketicinin tenceresinde kimin gözü var, vatandaşın bilmeye hakkı var.”

 

KİMLER SORUMLU MECLİS ARAŞTIRSIN

 

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer verdiği Meclis Araştırma Önergesinde plansız üretim, üretici birlik ve kooperatiflerinin gerçek işlevlerini yerine getirmemesi, tarımsal desteklemelerdeki yanlışlar, üretici ve tüketici fiyatlarındaki istikrarsızlık, sağlıksız tarımsal veriler, liyakatsiz tarım bürokrasisi, üretici ile tüketici arasındaki güvensizlik ve kırsaldaki nüfus azalması gibi sorunların neden çözülmediğinin anlaşılamadığını ifade ediyor. Özer, sorunların ve çözümlerinin bilinmesine karşın bu sorunların neden çözülmediğinin; buna kimlerin veya hangi kurum, kuruluş veya şirketlerin engel olduğunun ve sorunların kronikleşmesine yol açan etmenlerin araştırılmasını istiyor.

chp tbmm milletvekili aydın özer antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda
Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda
Orhan Gencebay'dan hayranlarına mesaj
Orhan Gencebay'dan hayranlarına mesaj