16 HAZİRAN 2019 Pazar 10:27
Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2018 23:34   Güncelleme : 17-09-2018 23:41

CHP'li Özturlar Siyaset Okulu’ndan mezun oldu

İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Avrupa Siyaset Okulu’nda Tuba Özturlar yer aldı. Avrupa Siyaset Okulu’nun Yaz programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Disiplin Kurulu Sekreteri Tuba Özturlar Türkiye’den sadece 30 gencin katıldığı eğitim programından mezun oldu.

CHP'li Özturlar Siyaset Okulu’ndan mezun oldu

 

İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Avrupa Siyaset Okulu’nda Tuba Özturlar yer aldı.
Avrupa Siyaset Okulu’nun Yaz programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Disiplin Kurulu Sekreteri Tuba Özturlar Türkiye’den sadece 30 gencin katıldığı eğitim programından mezun oldu.
 
Boğaziçi’nde Tuba Özturlar Yer Aldı
 
Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu, Türkiye’nin siyasal, ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen gençleri biraraya getirmeyi ve bu gençlerin akademik gelişimine katkı sunmayı amaçlamaktadır.  Bu amaç doğrultusunda farklı siyasi görüşe sahip olan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 25-35 yaş arası gençlere Avrupa norm ve kurumlarını tanıtmayı, onlarla farklı siyasa alternatiflerini tartışmayı ve onların hedeflerini gerçekleştirmede yardımcı olacak temel becerileri kazandırmayı amaçlayan eğitimler düzenlemektedir. Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu kurucu ortakları dışında İngiltere Büyükelçiliği, İsveç Başkonsolosluğu, Sabancı Vakfı, Stiftung Mercator ve Vehbi Koç Vakfı’ndan da destek almaktadır.
Mezunlar 8 gün boyunca Avrupa Kurumları, Avrupa Birliği, Dış Politika, Ekonomik Büyüme, İnsan Hakları, Demokrasi ve Özgürlük Teorileri, Küresel Normlar, Sosyal Politikalar, Mülteci Politikaları, Çevre, Gençlik, Eğitim, Kadın ve Kent Politikaları, Sendikalar ve Çalışma Hukuku, Seçmen Eğilimleri ve Kamuya Hitabet konularında dersler aldı. 
Aydın’ın alaylı siyasetçileri arasında yer alan Özturlar, uluslararası bir eğitim programına katılmaktan memnun olduğunu ve Türkiye’nin önde gelen siyasetçileri ve akademisyenlerinden dersler aldığını belirtti.
LEAD Academy kurucusu Tobias Leipprand ile Takım Çalışması, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ile İnsan Hakları Hukuku, İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Samsun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Mersin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, İyi Parti Aydın Milletvekili Aydın Sezgin, Hdp Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Prof. Dr. Aziz Çelik’in Sendikal Hayat, Prof. Dr. Fikret Adaman Çevre ve Sürdürülebilirlik, Soli Özel Türkiye’nin Dış Politikası, Prof. Dr. Murat Gülsoy Yaratıcı Yazarlık, Hakan Altınay Nasıl Bir Dünya, Prof. Dr. İzak Atiyas Ekonomik Büyüme, Prof. Dr. Ayşe Buğra Sosyal Politikalar Prof. Dr. Turgut Tarhanlı İnsan Hakları Hukuku, Doç. Dr. Gün Kut Avrupa Kurumları, Prof. Dr Türkiye’de Anayasa Tartışmaları, Prof. Dr Pınar Uyan Mülteci Politikaları, Ömür Kula Siyasal İletişim, Dr. Ulaş Bayraktar Kent Politikaları gibi siyasetçilerin politika dersleri verdiği eğitim programında İngiltere Büyükelçisi (UKinTurkey) Dominick Chilcott Türkiye-İngiltere Politikasını ve İsveç Konsolosluğu’ndan İsveç Sivil Toplum Örgütleri ve Mülteci Krizi konularında dersler verdi.
 
500 Gençten Sadece 30’u Kabul Edildi
 
Yerel Yönetimler ve Prensipleri ile ilgili katılımcılara sunum yapan Özturlar, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik ile alakalı Türkiye’de tek örnek olduğunu ve hizmetlerin tüm hızıyla Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu önderliğinde devam ettiğini belirtti. Sunum katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 
 
Boğaziçi Avrupa Siyaset Okulu’na Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 500 gencin başvurduğu belirten Tuba Özturlar, “Ders veren değerli isimlerden yola çıkacak olursak oldukça önemli bir program olduğunu görüyoruz ve ben bunu yaşadım. Programa yapılan mülakatlar sonucu sadece 30 genç kabul edildi, bunların arasında bir Aydınlı olarak bende vardım. Eğitime katılmaktan ve çok önemli akademisyenlerden dersler almaktan çok memnun kaldım. 
Buradaki deneyimlerimi Aydın siyasetine ve ülkemiz siyasetine aktarmak istiyorum. Eğitim sonrasında mezuniyet belgelerimizi de Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmed Özkan’dan alarak mezun olduk. Artık hem alaylı hem de mektepli bir siyasetçi olarak hedeflerime adım adım yaklaşacağımın inancındayım.” dedi
NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA