Error 520 Ray ID: 4cc5d4402c55bdb1 • 2019-04-24 05:55:35 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Şevkin: 'Çocuklarımızın hayatı kararmasın'

CHP'li Şevkin: 'Çocuklarımızın hayatı kararmasın'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, tüm dünyada ailelerin ve çocukların korkulu rüyası haline gelen, çocukların intiharına neden olan Mavi Balina (Blue Whale) isimli sanal oyunun ne yazık ki Adana’da ve Türkiye’nin farklı illerinde yaralanmalara ve ölümlere yol açmaya devam ettiğini vurguladı. Konuyla ilgili 10 Nisan 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) araştırma önergesi sunan Dr. Şevkin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili başlattığı çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

CHP'li Şevkin: 'Çocuklarımızın hayatı kararmasın'

“İNTİHARLAR ENGELLENEMİYOR”
Aileleri derin bir travmaya sürükleyen ölümcül oyunda çocuklara en az 50 gün boyunca verilen korku dolu komutların hayatlarını parçalamaya devam ettiğine işaret eden Dr. Şevkin, “Çeşitli uğraşlar, uyarılar ve öneriler de bu oyun nedeniyle intiharları engelleyememektedir” dedi. Dünya genelinde 200’e yakın çocuğun ‘Mavi Balina’ oyunu nedeniyle intihar ettiğinin bilindiğini ifade eden Dr. Şevkin, Araştırma Komisyonu kurulması isteğini şu gerekçelere dayandırdı:
“Dünya çapında yüzlerce gencin intiharıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun Türkiye’de de paniğe yol açmaya devam ettiği gibi, son zamanlarda intihar vakalarında bu oyun ile ilgili önemli bulgulara rastlanmıştır. En son Adana da 13 Yaşındaki Emine Karadağ’ın günlüğünde yazdığı yazılardan intiharına Mavi Balina oyununun sebep olduğu ortaya çıkmıştır.

1 NİSAN’DA KARATAŞ’TA İNTİHAR GİRİŞİMİ…
Adana’nın Karataş ilçesinde 1 Nisan 2019’da 11 yaşındaki bir çocuğumuz da ‘Mavi Balina’ oyununda kendisine verilen komutlar nedeniyle bir binanın 5. katından atlayarak ağır yaralanmıştır. Hastanede biraz olsun kendisine gelen ve ilk konuşması ‘Ailemi öldürecekler’ olan küçük çocuğumuz dışında  Van'da, arkadaşlarıyla birlikte piknik yapmaya gittiği tepeden atlayan 14 yaşındaki Sevda isimli çocuğun "Mavi Balina" oyunu nedeniyle intihar ettiği öğrenilmiştir. Yanında bulunan 3 kız arkadaşının da olay yerine gelen kurtarma ekipleri tarafından son anda intihardan vazgeçirildiği öğrenilmiştir. 8 Nisan  2019’da aynı yerde (Toprakkaya Kayalıkları) 17 yaşındaki Suriye uyruklu genç bir kız da bu oyun nedeniyle intihar girişiminde bulunmuş, kurtarıldıktan sonra sinir krizleri geçirmiştir.

BİLGİSAYARLARDA MAVİ BALİNA TEHLİKESİ…
Son günlerdeki olaylar bununla da sınırlı kalmamıştır. Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde, banyoda tüfekle kendini vurarak yaşamına son veren 13 yaşındaki çocuğun intiharıyla ilgili soruşturmada  çocuğun bilgisayarında, 'Mavi Balina' adlı oyun bulunmuştur.  Ülkemizde son zamanlarda artış gösteren üzücü olayların önüne geçmek için meclisimizin acilen önlem alması zorunludur. Ailelerin de çocuklarına sahip çıkması son derece önemlidir.  Mavi Balina isimli sanal oyununun altında yatan intihar ve intihar girişimi gerçeklerinin öğrenilmesi, intihar oyununun yasaklanması ve oynanmasının engellenmesi için meclisimize büyük görev düşmektedir. Tüm bu nedenlerle Anayasamızın 98, içtüzüğümüzün 104 ve 105. Maddeleri gereğine Meclis Araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz.”

CHP Müzeyyen Şevkin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Muhtar: Kılıçdaroğlu’na özür ziyaretine gideceğiz
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan
Dereceye giren öğrencilere ödülleri İmamoğlu'ndan