Error 520 Ray ID: 4cbc7bf8d98cc841 • 2019-04-23 02:42:27 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Şevkin: 'Jeofizik, jeoloji, harita mühendisleri ve uzmanlar işsiz!'

CHP'li Şevkin: 'Jeofizik, jeoloji, harita mühendisleri ve uzmanlar işsiz!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Dr. Müzeyyen Şevkin, jeoloji, jeofizik mühendisleri ile harita mühendisleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri mezunlarının sorunlarını meclise taşıdı.

CHP'li Şevkin: 'Jeofizik, jeoloji, harita mühendisleri ve uzmanlar işsiz!'

RİSKLİ BÖLGE, BİNA VE ALANLAR BÜYÜK SORUN!

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olmasının yanı sıra bir çok şehirde riskli bölge, bina ve alan barındırmasına rağmen jeoloji ve jeofizik mühendisleri ile Harita Mühendisleri ve Coğrafi Bilgi Sistemleri mezunlarının ne yazık ki iş bulamadığını belirten Dr. Şevkin, bu amaçla Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yanıtlandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu.

SAĞLIKLI GELECEK İÇİN İŞ VERİN!

Jeoloji, Jeofizik, Harita ve Coğrafi Bilgi Sistemleri mezunlarının depreme karşı alınacak önlemlerin yanı sıra her türlü coğrafi referanslı verinin ve bilginin etkin kullanılmasını sağlayan akademik bireyler olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, sağlıklı yapılar, sağlıklı yeni nesiller, yaşanabilir bir çevre ve ülke oluşması adına şu sorulara yanıt aradı:

1-    Türkiye genelinde son 17 yılda üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan Jeoloji Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Harita Mühendisi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri uzmanı mezun sayısı kaçtır?

2-    Son 17 yılda anılan bölümlerde kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan atama sayısı kaçtır?

3-    2019 yılı içerisinde bu bölümlerden mezun olanlarla ilgili atama yapılması planlanmakta mıdır? Yapılacaksa atama sayısı kaç olacaktır?

4-    Türkiye’deki tüm büyükşehir belediyelerinde ve çeşitli kurumlarda zorunlu hale getirilen ve sözde kurulan Coğrafi Bilgi Sistemleri şubelerinde çalışan toplam coğrafi bilgi sistemi uzmanı veya tekniker sayısı hangi belediyelerde kaç kişidir?

Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB Meclis Başkan Vekili Belli Oldu
İBB Meclis Başkan Vekili Belli Oldu
Kılıçdaroğlu'nun dayısı Hasan Gündüz: Bu gece uykum gelmedi, uyuyamadım
Kılıçdaroğlu'nun dayısı Hasan Gündüz: Bu gece uykum gelmedi, uyuyamadım