Error 520 Ray ID: 4ca0862b8ec1c851 • 2019-04-19 17:16:03 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

CHP'li Tanal: 'TRT payı faturalardan kaldırılsın'

CHP'li Tanal: 'TRT payı faturalardan kaldırılsın'

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, 3093 Sayılı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununda Değişiklik teklif ederek elektrik faturalarından zorunlu olarak kesilen TRT payının kaldırılmasını istedi. Tanal, “Türkiye yine bir seçim dönemine giriyor. Her seçim olduğu gibi TRT iktidarın televizyonu gibi yayın yapmaya, yaptığı yayının parasını da halktan almaya devam edecek. Kanun teklifimin amacı bu adaletsizliğe son vermektir” dedi.

CHP'li Tanal: 'TRT payı faturalardan kaldırılsın'

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal kanun teklifi vererek elektrik faturalarından alınan TRT paylarını kaldırılmasını istedi. Bir temel gider olan elektrik aboneliğinden temel giderlere aykırı kesintiler yapılamayacağını dile getiren Tanal, sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, 1972 yılındaki Anayasa değişiklikleri ile kurumun özerkliği kaldırılarak "tarafsız" bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak tanımlanmıştır. Gelir düzenlemesi de kanunla yapılmıştır ve Türkiye’de yaşamakta olan her elektrik abonesinden TRT payı adı altında alınan bedel 3093 sayılı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununu uyarınca alınmaktadır. Elektrik faturalarındaki TRT payı %2’dir ve her elektrik abonesinden alınmaktadır. Türkiye’de elektrik kullanmak, elektrik abonesi olmak bir temel ihtiyaç niteliğindedir. Hiçbir vatandaş, elektrik kullanmak için mecburen TRT payı ödemek zorunda bırakılmamalı, temel giderler olarak görülmesi gereken elektrik faturaları olabildiğince hafifletilmelidir. Bu durum Anayasamızda düzenlemesini bulan sosyal devlet ilkesinin de bir gereğidir. TRT’nin gelirleri ve harcamaları ile yürütmekte olduğu yayıncılık anlayışı da kamuoyunda tepkiyle karşılanmaktadır. TRT, 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde 20 günde toplamda 41 saat Ak Partiye yer verirken, CHP için sadece 4 saat ayırmıştır. Bu halde halkı tarafsızlık ilkesiyle bilgilendirmesi ve yayıncılığını buna göre yapması gereken TRT’nin artık tarafsız tutumunu kaybetmiş olduğu da açıktır. Sosyal Devlet ilkesi gözetilerek, kişilerin elektrik hizmetinden faydalanmasının kolaylaştırılması ve bunun için ödedikleri ücretin hafifletilmesi hedeflenmiştir. Aynı zamanda halk nezdinde hayal kırıklığı yaratan yayınlarıyla akıllara kazınan TRT, yayınlarını halkın yararına göre şekil vermedikçe halktan TRT payı almamalıdır.” Tanal’ın Kanun Teklifi ise şöyle:
3093 SAYILI TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU GELİRLERİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ
MADDE 1- 3093 Sayılı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Gelirleri Kanununun 2. Maddesinin birinci fıkrasının (b), 4. Maddesinin (c), 5. Maddesinin (c) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır. 
MADDE 2- Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3- Bu kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Mahmut Tanal CHP TRT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atama
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atama
İBB'den videolu Maltepe mitingi çağrısı
İBB'den videolu Maltepe mitingi çağrısı