Error 520 Ray ID: 45ddc12af67a7295 • 2018-09-21 16:02:09 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Deprem yönetmeliğine uygun yapılan binalardaki asansörler daha güvenli

Deprem yönetmeliğine uygun yapılan binalardaki asansörler daha güvenli

Asansör sektörünün öncü firması Otis Türkiye, deprem kuşağında yer alan Türkiye’da daha güvenli asansörlere sahip olunması için binaların deprem yönetmeliğine göre inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Deprem yönetmeliğine uygun yapılan binalardaki asansörler daha güvenli

17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Deprem yönetmeliğine göre yapılmış bir binanın içerisindeki asansör sistemleri de güvenli olur. Doğru altyapı, sistem ve teknik gereklilikler sağlanarak inşa edilen projelerde kullanılan malzemelerin kalitesine verilen önemin artmasıyla kullanıcıların emniyetine verilen önem de artar” dedi.


Deprem yönetmeliğine uygunluğun daha proje aşamasında gündeme alınması gerektiğini ifade eden Özgür Aren, “Hayatımıza son dönemde giren bir başka düzenleme ise TS EN 81-77 Deprem Standardıdır. Bu standart, asansörlerin hareketli parçalarının deprem esnasında yolculara veya binaya olası zararlar vermelerini engellemek için dizayn edilmiştir. Standartta belirtilen koşullar proje çizim aşamasından montaj, bakım ve denetim aşamasına kadar eksiksiz yerine getirilmelidir. Deprem anında asansörlerin davranışlarına ilişkin standardın tüm sektör tarafından doğru uygulanması ve denetiminin yapılması olası riskleri ortadan kaldırır” diye konuştu.


Özgür Aren, asansörlere yönelik düzenleme ile Eylül’de yeni uygulamaya geçileceğini belirterek, “Düşey sirkülasyon sistemleri, emniyet ve binalardaki doğru trafiğin sağlanması konusundaki en kritik sistemlerdir. 01 Eylül 2017’den itibaren hayatımızda yer alacak TS EN 81-20/50 standartı, hem sistem üreticisinin hem de bina sahiplerinin uygulamalarındaki emniyet parametrelerini arttırıyor. Sektörü kuran ve 165 yıldır lideri olan Otis için bu durum oldukça memnuniyet verici” dedi. 

Otis Türkiye olarak, sektörün en büyük sıkıntısının denetim olduğunu her platformda dile getirdiklerini kaydeden Özgür Aren, şöyle konuştu: “Sektörde faaliyet gösteren çok sayıda firma olduğu için ‘denetim’, ciddiyetle ele alınması gereken bir konu. Çünkü uygun ve doğru bir şekilde yapıldığında ve kullanıldığında asansör dünyanın en güvenli ulaşım aracıdır. Kullanıcılara öneride bulunmak istiyorum; ‘Markayı doğru seçerseniz, denetimler de firma ile birlikte gelir.’ Önemli olan kamu denetiminin dışında, firmaların da kendi otokontrolünü sağlamasıdır. Biz Otis Türkiye olarak, otokontrole inanıyoruz ve tüm denetimleri kendimiz de yapıyoruz.”

Özgür Aren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika…  MKYK'da ne konuşuldu
Son Dakika… MKYK'da ne konuşuldu
ADEF Başkanı Diken Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor
ADEF Başkanı Diken Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor