Error 520 Ray ID: 4ab814330ef49cb9 • 2019-02-19 10:34:04 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Ekonomi Bakanı: Soğan ve patates ithalatına müsaade edeceğiz

Ekonomi Bakanı: Soğan ve patates ithalatına müsaade edeceğiz

Ekonomi Bakanı Zeybekci yükselen patates ve soğan fiyatları hakkında, "Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz." dedi. Daha önce kırmızı et gibi fiyatı artan ürünlerde de ithalat yoluna gidildi. Ancak atılan bu adımlar fayda sağlamadı, çözüm olmadı. Vatandaş da bu kadar ithalat gıda ürünlerinin fiyatını düşürmeyince 'bakan ithal edelim' yorumunu yaptı.

Ekonomi Bakanı: Soğan ve patates ithalatına müsaade edeceğiz

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, rekor kıran soğan ve patates fiyatları için çözümü açıkladı: İthalat.  NTV’de konuşan Zeybekci, soğan ve patates fiyatları hakkında,  “Soğan-patates fiyatlarıyla ilgili aşırı oynaklık görüyoruz. Konuyla ilgili müdahalemiz başladı. Tarım Bakanlığı olarak bakıyoruz. Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patatesin Türkiye’ye gireceği miktar ve ülke belli. Soğan ve patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz.”  ifadelerini kullandı.

Türkiye’de fiyatı artan ürünler karşısında çoğu zaman ilk adım ithalat yapmak oluyor. Bunun en bilinen örneği de kırmızı et. Güney Amerika’dan, Sırbistan’dan kırmızı et alınıyor. Ancak ithalat fiyatları düşürmeye yetmiyor. Vatandaş yine kırmızı ete hasret.

Büyük marketlerde dana haşlamalık etin kilosu 51.95 TL’ye alıcı bulurken dana kuşbaşının kilogram fiyatı 49.95 TL.

Hal böyleyken patates soğan fiyatları konusunda da atılan ilk adımın ithalat olması ‘ne kadar işe yarar?’ sorusunu akıllara getirdi.

patates soğan fiyat ithalat NTV Nihat Zeybekci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Alparslan Türkeş Üniversitesi' teklifinde yeni gelişme
'Alparslan Türkeş Üniversitesi' teklifinde yeni gelişme
CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları için Umut Oldu
CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları için Umut Oldu