Error 520 Ray ID: 44de4e99c3e57277 • 2018-08-21 15:59:28 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Enflasyonda Hesap Çarşıya Uymuyor

Enflasyonda Hesap Çarşıya Uymuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Merkez Bankasının bu yıl üçüncü kere hazırladığı enflasyon raporuna tepki gösterdi.

Enflasyonda Hesap Çarşıya Uymuyor

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, AKP'nin ithalata dayalı ekonomi politikasının tüm kesimlerini etkilediğini en büyük darbenin de köylüyü vurduğunu belirtti.

Orhan Sarıbal'ın açıklaması;

"Merkez Bankası bu yılın üçüncü enflasyon raporunu hazırladı. Rapor gösteriyor ki gıdadaki enflasyon tüketici enflasyonunu yükselten bir etkiye sahip.
Rapora göre, işlenmemiş gıda fiyatları enflasyonu 2018 yılı ikinci çeyreği sonunda, önceki çeyreğe göre 16,9 puan yükselerek, yüzde 23,2’ye ulaştı. Bu rakam Nisan'da açıklanan enflasyon raporundaki tahminleri çok üzerinde. 
2018 yıl sonu gıda enflasyonunu daha önce yüzde 7 olarak açıklayan Merkez Bankası, üçüncü çeyreğin sonunda tahminini yüzde 13 olarak değiştirdi. Bu durum yıl sonu tüketici enflasyonuna, yine tahmini olarak, 1,4 puan katkıda bulunacak demek.
2019 sonu gıda enflasyonu tahmini de revize edildi ve yüzde 7'den yüzde 10'a çıkarıldı. Tahmin tutarsa, gıda enflasyonunun tüketici enflasyonuna yüzde 0,7 puan olarak yansıması demektir.
Elbette bunlar tahmin. Daha önce yapılan tahminler yıl ortasında revize edildi ve tahminlerin üzerinde yükselti. Döviz kurundaki yükseliş için bir çözüm bulamayan iktidarın enflasyona da herhangi bir çözüm bulması mümkün görünmüyor. 
Her gün iğneden ipliğe yapılan zamlar da enflasyon tahminlerinin tutmayacağının göstergesi.
Şu ortaya çıkmıştır ki, tarımdaki sorunlar giderilmeden gıda enflasyonu, gıda enflasyonundaki bozulma düzeltilmeden de tüketici enflasyonu kontrol altına alınamayacak.
 
AKP yönetiminin 16 yıllık iktidarında, tarımdaki yapısal sorunlara çözüm üretmedi. Eksikliği hissedilen ürünleri ithal etmek ve bu yolla birilerini zengin etmek dışında ajandasında bir şey yok.. Tek adam rejiminde de farklı bir durum olması için bir neden yok."

 

Orhan Sarıbal Merkez Bankası AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim