Error 520 Ray ID: 4893459a720c7337 • 2018-12-14 20:03:06 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Geçici işçiler Gürer’den destek istedi

Geçici işçiler Gürer’den destek istedi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 696 sayılı KHK ile kurumlarda 5 ay 29 gün çalışan işçilerin çalışama sürelerinin 9 ay 29 güne çıkarılmasına rağmen, belediye ve il özel idarelerinin kapsam dışında tutulduğunu belirtti. Gürer, “4 ay amirlerin oluruna bağlı çalışma hakkı dahi ellerinden alınan işçilere yapılan bu haksızlık düzeltilmelidir. Burada bir mağduriyet var, bu mağduriyetin giderilmesi için yasal düzenleme bir an önce yapılmalıdır” dedi.

Geçici işçiler Gürer’den destek istedi

Belediye ve il özel idarelerinde 5 ay 29 gün çalışan ve çalışma sürelerinin 9 ay 29 güne çıkarılmasını talep eden bir grup farklı illerden gelen işçi, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’i, Meclis’te ziyaret etti. Çeşitli illerden gelen geçici işçiler, uğradıkları haksızlığın çözümü için Gürer’den destek isteyip yaşadıkları sorunu ve taleplerini anlattılar.

Geçici işçilerle görüştükten sonra bir açıklama yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, belediye ve il özel idarelerinde 5 ay 29 gün çalıştırılan geçici işçilerin mağduriyet yaşadığını söyledi.

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bazı kurumlarda 5 ay 29 gün çalıştırılan geçici işçilerin çalışma sürelerinin 4 ay uzatılarak 9 ay 29 güne çıkarıldığını hatırlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “İlgili kararnamede geçici işçilerin çalışma sürelerinin 4 ay uzatılması Maliye Bakanlığının yetkisine bırakılmıştı. Ancak belediyeler ve özel idareler kapsam dışında kaldı. Diğer kurumlarda çalışan geçici işçilerin çalışma sürelerinin uzatılması da kurumun talebine bağlı olarak Maliye Bakanlığının onayıyla yapılıyor. Yani kurum talep etmezse, geçici işçiler için çalışma süresi uzatımı yapılmıyor. Oysa KHK’nın yayınlandığı tarihte, tüm kurumlarda 5 ay 29 gün çalışan işçilerin çalışma süresini 9 ay 29 güne uzatıldığı açıklanmıştı. Ancak açıklandığı gibi olmadı. Şu anda başta il özel idareleri ve belediyeler olmak üzere, talepte bulunmayan kurumlarda çalışan geçici işçiler mağduriyet yaşıyor. Amir oluru ile 4 ay fazla çalışma olanağı dahi verilmeyen işçiler ülkenin içinde yaşadığı ekonomik sorunlarda yokluk ve yoksulluk sınırı altında eve ekmek götürme uğraşı içindeler. Bu işçiler kadro talep etmiyor, sadece 10 ay olsun çalışacağımız işimiz olsun diyen bu işçilerin sesini AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı duymalı ve KHK ile esirgediği bu yanlıştan vazgeçerek belediye ve il özel idare işçileri içinde gereken düzenlemenin yapılmasını sağlamalıdır. AKP’nin işçiler arasında yaptığı ayrımcılığın, somut yansıması bu durumdur”” diye konuştu.

 

CHP Milletvekili Gürer, mağduriyetin giderilmesi için yasal düzenleme yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ömer Fethi Gürer destek CHP Niğde Milletvekili KHK işçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İl Yönetimine Genç İsim
CHP İl Yönetimine Genç İsim
Akar: Terörle mücadeledeki kararlılığımız devam ediyor
Akar: Terörle mücadeledeki kararlılığımız devam ediyor