Error 520 Ray ID: 4898791d1472c85d • 2018-12-15 11:12:04 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

İttifaka yeşil ışık
Advert
Advert

İttifaka yeşil ışık

24 Haziran’dan sonra iki lider ilk kez bir araya geldi.

İttifaka yeşil ışık

Mahmut Lıcalı / Selda Güneysu- CUMHURİYET- CHP ve İYİ Parti, 24 Haziran’ın ardından 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için de görüşmelere başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesinden, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin her alanda kötüye gittiği, “millete umut olmak için iki partinin sorumluluk alması gerektiği” mesajı ortaya çıktı. Bu kapsamda iki parti de yerel seçimlerde ittifaka yeşil ışık yaktı.

Kılıçdaroğlu ile Akşener, 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’ndan gelen talep üzerine gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat 40 dakika sürdü.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan görüşmeye, CHP’den Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve Millet İttifakı’nın kurulması sürecinde iki parti arasındaki görüşmeleri yürüten CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan katıldı.

CHP heyetini de genel merkezde İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı,Mahali İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğluve Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın karşıladı. Edinilen bilgiye göre iki liderin görüşmesinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 5 ay içinde “çöktüğü” yorumu yapıldı.

Görüşmede, başta ekonomi olmak üzere dış politika, eğitim, sağlık gibi alanlarda çok büyük sıkıntılar yaşadığı ifade edilirken, yerel seçimlerde “Türkiye’nin sorunlarının çözümü için gerekli adımların atılması yönünde” fikir birliğine varılarak, ittifaka yeşil ışık da yakıldı.

Aday ve formül konuşulmadı

Görüşmede CHP heyeti, İstanbul ve Ankara’daki seçim sonuçlarının “Türkiye’yi değiştirebileceğini”, bunun muhalefet cephesi için “büyük bir kazanım olacağını” işaret etti. Edinilen bilgiye göre, görüşmede, herhangi bir adayın adının gündeme gelmemesinin yanı sıra ittifak olursa nasıl olacağı konusunda bir formül üzerinde de tartışılmadı.

Görüşmenin ardından İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ortak açıklama yaptı. Paçacı, görüşmenin son derece verimli olduğunu belirterek, “Türkiye’nin iki büyük partisi bir araya gelerek, temel meseleler konusunda ortak mutabakatlar temin etmiştir” dedi. Paçacı, iki parti arasındaki görüşmelerin devam edeceğine işaret etti. Paçacı, yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olup olmayacağına ilişkin soruya “Genel bir görüş alışverişinde bulunulmuştur. Şu an için söylenecek başka bir şey yok” yanıtı verdi.

CHP’li Torun ise “Mansur Yavaş’ın görüşmede gündeme gelip gelmediğine ilişkin” soruya “Adaylar konusuna girilmedi. Genel bir değerlendirme yapıldı” sözleriyle karşılık verdi. “Başka siyasi partilerle temas olup olmayacağına” ilişkin de Torun, “Şu an için iki parti görüş alışverişinde bulundu. Diğer konu için bir şey diyemem. Bir takvim söz konusu değil, ihtiyaç halinde, ülke sorumluluğu söz konusu, her an görüşülebilir” dedi. “İki parti arasında heyetlerin oluşturulup oluşturulmayacağına” ilişkin soruya ise Paçacı yanıt verdi. Paçacı, “İhtiyaç hasıl olduğunda tabii ki olabilir” dedi.

 

CHP İYİ Parti İttifak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP İl Yönetimine Genç İsim
CHP İl Yönetimine Genç İsim
Akar: Terörle mücadeledeki kararlılığımız devam ediyor
Akar: Terörle mücadeledeki kararlılığımız devam ediyor