Error 520 Ray ID: 44d852bc87f872fb • 2018-08-20 22:33:43 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Kılıçdaroğlu 3 kişiyle listeleri belirliyor

Kılıçdaroğlu 3 kişiyle listeleri belirliyor

CHP'nin 24 Haziran seçimlerinde aday olarak göstereceği milletvekili listesi yarın toplanacak Parti Meclisi'nde oylanarak netleşecek

Kılıçdaroğlu 3 kişiyle listeleri belirliyor

CHP'de mevcut milletvekillerinden 50'ye yakınını aday göstermeyeceği belirtilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm programlarını iptal ettiği, adayları belirlemek için Bülent Tezcan, Mehmet Bekaroğlu ve Erdoğan Toprak ile hummalı bir çalışma yürüttüğü bildirildi. Bir diğer Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün ise listeler belirlenirken etkili olmadığı kaydedildi. Seçim bildirgesini 24 Mayıs Perşembe günü yapacak ana muhalefet partisi, milletvekili adaylarını da kamuoyuna tanıtacak.

BEKAROĞLU SAADET’TEN SORUMLU

İsimleri belirlemek için Tezcan ile birebir çalışan Kılıçdaroğlu’nun, Bekaroğlu ve Toprak’ın görüşlerini de aldığı öğrenildi. Aydınlık’ın CHP’li kaynaklardan edindiği bilgilere göre, CHP’de yaklaşık 5-6 Saadet Partili isim büyükşehirlerden listeye girecek. Kılıçdaroğlu’nun bu isimler için Saadet Partisi ile görüşmeleri yürüten Bekaroğlu ile çalıştığı, isimleri birlikte belirlediği belirtildi.

SAADET ADAYLARI CHP LİSTESİNDE OLACAK

Yaklaşık 5-6 Saadet Partilinin Konya, Ankara, İstanbul ve İzmir’den aday gösterileceği, bu isimlerin listeye girmesiyle özellikle Konya’da CHP’nin oylarının yükseleceği hesaplanıyor. SP’nin Meclis’te grup kurmak istediği bunun için de ittifak görüşmelerinde bu konuda anlaşıldığı vurgulandı.

EGE’Yİ TOPRAK BELİRLİYOR

Kılıçdaroğlu, finansal konuları ve Ege bölgesindeki adayları ise Erdoğan Toprak ile görüşüyor. Ön seçimle gelmiş, partiye katkısı olmayan ve özellikle Alevi olan adayların listeye alınmayacağı bu isimleri de Toprak’ın belirleyeceği belirtildi. CHP’nin Ege bölgesinde bu nedenle çok oy kaybettiği, İyi Parti’ye giden bir kısım oyları geri kazanmak için bu yola başvuracağı öğrenildi.

EN ETKİLİ İSİM TEZCAN

Listelerin belirlenmesinde en etkin isim olan Bülent Tezcan ise milletvekillerine bile görüşmek için randevu vermiyor. Tezcan’ın yanında staj yapan avukat Faruk Sarıaslan’ın Nevşehir’de birinci sıradan aday olacağı, bundan dolayı da bu şehirde CHP’nin oylarının düşeceği de söylenen iddialar arasında.

OĞAN IĞDIR’DAN ADAY OLABİLİR

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den, Deniz Baykal’ın Antalya, Mehmet Bekaroğlu, İbrahim Kaboğlu ve Cihangir İslam’ın İstanbul, Kani Beko’nun İzmir, Kenan Nohut, Alaatin Yüksel, Ali Haydar Hakverdi’nin Ankara’dan, Hüsnü Bozkurt’un Konya’dan aday olması bekleniyor. Adaylar arasında iddiaya göre dosya vermeyen ancak Kılıçdaroğlu’nun yazacağı iki kritik isim de bulunuyor. Abdüllatif Şener’in İstanbul’dan, Sinan Oğan’ın ise Iğdır’dan listeye gireceği konuşuluyor.

GÜRSEL TEKİN’DE SÜRPRİZ YAŞANABİLİR

Ankara’dan Gülsüm Bilgehan ve Necati Yılmaz ve Murat Emir gibi isimlerin adaylıkları henüz belli değilken, geriye kalan isimlerde büyük değişiklikler de beklenmiyor. Parti kulislerine göre, Gürsel Tekin konusunda da bir sürpriz yaşanabilir. Tunceli adayları henüz belli değilken, Gürsel Erol’un yeri Elazığ’da garanti gözüyle bakılıyor.

HATAY TARTIŞMA KONUSU

Parti’de rekor başvurunun yapıldığı Hatay’da adaylar tartışma konuları arasında. Hatay’da Hilmi Yarayıcı’nın Suriye konusunda başarılı olmadığı, bunun için İstanbul’dan aday gösterileceği, Serkan Topal’ın da birinci sıraya konulacağı söyleniyor. Parti’de Topal’ın neden ısrarla listeye konulduğu soruluyor.

CHP lideri, İyi Parti’ye transfer olan ve sonradan geri gelen 15 milletvekilini de yeniden aday yapacak. Kadın, gençlik ve engelli kotası da partide tartışma konusu. Kılıçdaroğlu’nun bu kotalara dikkat etmeyeceği, engelli listesinin bile önceki gün baskılar neticesinde hazırlandığı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun “Kariyerli genç arkadaşları listelere koyacağız” sözü de partide konuşuluyor. CHP liderinin bazı partililerin çocuklarını aday göstermek için söz verdiği belirtiliyor. Bu isimlerin ise Dursun Çiçek’in kızı İrem Çiçek ve Mehmet Nebil Oktay’ın danışman olan oğlu Ekrem Kerem Oktay olduğu kaydediliyor.

CHP 24 Haziran Kemal Kılıçdaroğlu liste Bülent Tezcan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim