Error 520 Ray ID: 4c96b825e87fc773 • 2019-04-18 12:42:33 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

İbrahim Kaan Erten KOKU GİBİDİR TERÖR
KOKU GİBİDİR TERÖR
İbrahim Kaan Erten
hgs yükleme kent kart yükleme

KOKU GİBİDİR TERÖR

Geçen hafta ailemle birlikte uzun bir aradan sonra yurt dışına beş günlük bir tatil için çıktım. Bu seyahatten hiç olumlu duygularla dönemedim canım ülkeme 2017 yılının ilk gününde terörün güzel ülkemin, güzel insanlarını vicdansızca katlettiğini girdiğim internet sitelerinde öğrendim.

               Yeni yılı kutlamak, ailemle yeni yıla farklı bir ortamda girmek istemiştim. Etrafımda mutlu, huzurlu, gelecek kaygısı yaşamayan, yüzleri hep gülen, hiçbir hayati risk taşımayan insanları görünce içim burkuldu.

Aslında bizlerde yıllar önce böyle yaşıyorduk. Yeri geliyor eski siyasetçiler Bülent Ecevit’e, Süleyman Demirel’e, Necmettin Erbakan’a, Alparslan Türkeş’e kızıyor sitem ediyorduk ama asla şuan yaşananları yaşamıyorduk. En büyük tartışmamız kimin Fenerbahçeli kimin Galatasaraylı veya Beşiktaşlı olduğuydu.

               Başka ülkelerin mutlu insanları içimi burktu yurt dışına çıkınca koku dağıldı.

               Hani burnumuza güzel veya kötü bir koku geldiğinde irkiliriz ya, onun gibi bir duygu bu

Parfüm, çiçek veya buna benzer bir koku kokladığımızda burnumuz kokuyla ilgili sinir hücrelerini etkinleştirerek beynimize kimyasal maddeler şeklinde sinyaller gönderir ve daha sonra hücrelerdeki bu kimyasal maddeler bir süre sonra biter ve burnumuz kokulara karşı duyarsızlaşır. Bunun amacı diğer olumlu veya olumsuz durumlara karşı daha yeni kokulara yoğunlaşmamızı sağlamaktır. Hafızamız yakın zamanda aldığımız kokuları görmezden gelir.

               Örneğin günlük mesaiden veya okuldan evimize döndüğümüzde evin kokusunu algılamayız, ama uzun bir tatilden döndüğümüzde algılarız.

               İşte onun gibi bir şey benim yaşadığım.

Yurt dışında güzel, mutlu, mezhep mücadelesi yapmayan, birbirine saygılı, devletinin metroda bile bileti var mı diye kontrol etmediği, gelecek kaygısı olmayan, eğitime, kadına saygıya önem veren insanları görüp bu yeni kokuya alışıp eve döndüğümde gene kan kokusunu duyunca içim acıdı.

               Bu acı artık bitmeli.

               Çocuklarımın gelecek kaygısı içerisinde yaşamasını, Yabancı ülke insanın acır gibi bizlere bakmasını, Ülkemin adının terörle anılmasını, Acaba bugün kim ölecek diye beklemeyi, Yetersiz insanların bizleri yönetmesini istemiyorum.

               Ben artık pis kokulara alışmak istemiyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferahnur Steinkellner     2017-01-03 Cok haklisin sevgili Kaan, Yaklasik 15 senedir yurtdisinda yasiyorum.ilk senelerimde özlem , hasret vardi vatanima....Birgün dönecegim diyordum hep...Ülkemin güzel sevecen insanlariyla kendi kültürümü yasayacagim tekrar....Hala özlüyorum Türkiye mi.Ama simdiki Türkiye yi degil.Bundan 15 sene önce arkamda biraktigim Türkiye yi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?