Error 520 Ray ID: 4cc6d32f7a879cbf • 2019-04-24 08:49:37 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

İbrahim Kaan Erten SON
SON
İbrahim Kaan Erten
hgs yükleme kent kart yükleme

SON

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yapılan seçimde İsmail Kahraman güncel siyasal söylemlerle ironi oluşturacak bir şekilde yeniden TBMM Başkanı seçildi.

2019 seçimleri yaklaşırken AKP’de Atatürkçü söylemler yüksek tonda kullanılmaya başlandı. Adalet ve Kalkınma Partisinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partinin ileri gelenleri her platformda Atatürk konusunu itina ile dile getiriyorlar.

               Ancak,

Atatürk’e ve Cumhuriyet’e karşı bir tutum içerisinde olduğu düşüncesi çok yaygın olarak kabul görmekte olan İsmail Kahraman’ın, Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından aday gösterilmesi ve tekrar seçilmesinin sağlanması, ortalıkta dolaşan Atatürkçü söylemlerin güvenilirliğini tartışılır hale getirdi.

Peki İsmail Kahraman’ın Atatürk ve Cumhuriyet karşı bir tutum içerisinde olduğu düşüncesinin sebepleri nelerdi?

İsmail Kahraman’ın, Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili bazı söylemleri şöyle.

2014'te Eskişehir'de yaptığı bir konuşmasında "Cumhuriyet'i kuran kadro pozitivistti. Pozitivist nedir? Gördüğüne ve tuttuğuna inanır. Peki ayeti tutuyor muyum? Hayır. Vahiy gördüm mü? Hayır. Ayeti reddederler. Semavi kitapları reddederler. Şimdiki tabiri ile olguculuk. Pozitivizm Cumhuriyet'i kuranların ideolojisi oldu, dinden uzaklaştılar." (www.sözcü.com.tr) Özetle Cumhuriyeti kuranlar dinsizdi demek istiyor İsmail Kahraman

Laiklik konusundaki düşüncelerini ise şöyle dile getirmişti. “Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Yeni ve dindar bir anayasa olmalıdır.” (www.bbc.com)

Meclis'in Kuruluşunun 97'nci Yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törene gitmedi. Kahraman, yine bir başka vekilin Atatürk için saygı duruşu talebine de “teamüllerde olmadığı gerekçesiyle” izin vermediğini söyledi. (www.yenicaggazetesi.com.tr)

İsmail Kahraman, Türk Parlamenterler Birliği'nin, TPB Parlamento dergisine yaptığı açıklamada Cumhuriyet dönemini eleştirdi. Atatürk dönemini Türkiye için “zaman kaybı” olarak niteledi. (tgb.gen.tr)

TBMM İdare Amiri Tufan Köse'nin kulisteki tadilatlar sırasında kaldırılan Atatürk resminin ya da Meclis envanterinde bulunan başka bir Atatürk resminin geri asılmasını talep etmesi üzerine TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Meclis'in her yerinde Atatürk resmi var. O yere o resim konmayacak, gerek görmüyorum" dedi. (t24.com.tr)

Sonuç olarak İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmeden önceki son parlamenter sistemin son TBMM Başkanı ve son Cumhurbaşkanı vekili olarak yerini aldı.

Mustafa Kemal 22 Nisan 1920 günü çok kısa bir açıklama yaptı. 23 Nisan Cuma günü Meclis çalışmaya başlayacaktır. "Bundan sonra sivil ve askeri makamların başvuracağı en yüce makam Meclistir"

23 Nisan 1920 günü mebuslar Cuma namazını Hacı Bayram Camii'nde kıldı.

Meclisin önünde durularak üç kurban kesildi.

Mustafa Kemal, Meclis kapısındaki kurdelayı keserek içeri girdi.

Atatürk Millî Mücadele'yi, millet temsilcilerinden oluşan Büyük Millet Meclisi ile yürüttü. İstiklâl Savaşı'nın zaferlerini ve inkılâpların şerefini de o yüce Meclise mal etti.

Ama şimdi resminin asılmasına bile gerek yok denmesi, Cuma namazı kılınıp ardından meclisin açılmasına rağmen, Cumhuriyeti kuranlar dinsizdi denmesi içimi çok acıtıyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS için yeni örnek soru kitapçığı yayımlandı
LGS için yeni örnek soru kitapçığı yayımlandı
Nagehan Alçı'dan YSK yazısı: Günlerdir telefonlar e-mailler geliyor...
Nagehan Alçı'dan YSK yazısı: Günlerdir telefonlar e-mailler geliyor...