Error 520 Ray ID: 4c9c19e2bec9c861 • 2019-04-19 04:23:05 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

İbrahim Kaan Erten ADALET VE İKİ ANEKDOT
ADALET VE İKİ ANEKDOT
İbrahim Kaan Erten
hgs yükleme kent kart yükleme

ADALET VE İKİ ANEKDOT

Adalet sisteminin olmadığı ya da aksayarak işlediği bir ülkede, ne gelişmişlikten ne de kalkınmadan bahsedilemez. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde, ülkemizi ayakta tutabilecek tek unsur Adalettir.

Türkiye’de adalet hangi durumda?

ABD merkezli Dünya Adalet Projesi 2017 yılına ilişkin verilere dayanarak güncellediği ve Hukukun üstünlüğüne uyum konusunda yayınlanan raporunda Türkiye 113 ülke arasında 101’inci sırada yer aldı.

Hükümetin yetkileri üzerindeki kısıtlamalar, yolsuzlukla mücadele, açık hükümet, temel haklar, düzen ve güvenlik, düzenleyici uygulamalar, medeni hukuk ve ceza hukuku dikkate alınarak, ülkeler performans değerlendirmesine tabi tutuldu.

Türkiye’nin 113 ülke arasında 101’inci sırada yer aldığı raporda,

En üst sırada yer alan üç ülke, Danimarka (1nci), Norveç (2nci) ve Finlandiya (3ncü) olurken, en alt sırada yer alan üç ülke ise Afganistan (111nci), Kamboçya (112nci) ve Venezuela (113ncü) oldu. https://worldjusticeproject.org/our-work/publications/world-justice-project-reports.

Bu tip dünya üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda genellikle ülkeyi yönetenlere büyük eleştiriler getirilir. Ben bu konuya farklı bir açıdan bakmanın daha doğru olduğuna inanıyorum. 15 yıl boyunca, Atıcılık ve Avcılık Federasyonunda ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde, atıcılık branşında milli takımlar antrenörlüğü yaptım. Katıldığım müsabakalarda bende derin iz bırakan iki olaydan bahsetmek istiyorum.

2004 yılında Türkiye’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasına hazırlanmak maksadıyla başında bulunduğum 300m erkek tüfek takımı ile birlikte 2003 yılında Norveç’de düzenlenen Avrupa Şampiyonasına katılmıştık. Müsabakada başarılı olabilmek için en önemli özellik silahlarımızın namlularının müsabaka şartlarına olan uyumuydu. O gün itibarı ile silahlarımızın namluları istediğimiz seviyede değildi ve değişimleri ekonomik şartlar dolayısı ile yaptırılamıyordu.

Müsabakaya hazırlık antrenmanında vuruşlar çok kötüydü. Norveç milli takımının antrenörü antrenmanlarımızın neden bu kadar kötü olduğunu sorduğunda durumu anlattım. 30 dakika izin ver dedi. Türkiye’de tanesi 2400 Amerikan Doları olan namluların kendi ülkesinde 200 Amerikan Doları olduğunu ve kendilerinin değişimi yapabileceğini söyledi. Sporcularımız ve ben harcırahlarımızdan topladığımız parayla değişimi yaptırdık.

Norveç milli takımının antrenörü rakibi olan bize bu yardımı yaptıktan sonra, 2004 yılında değişimi yapılan namlularla Türk milli takımı 1691 puanla Dünya rekorunun sahibi oldu.

O gün Norveç milli takımının antrenörünün sözleri hala kulağımda, neden rakibinize yardım ediyorsunuz soruma aynen şunları söylemişti. “Asla olamaz bu şekilde adil bir yarış olmaz size yardım etmek zorundayım”

2006 yılında Hırvatistan da yapılan Dünya şampiyonasında, müsabaka öncesi yapılan teçhizat kontrolünde sporcumuzun atış pantolonun da bir sıkıntı yaşantı ve sporcumuz diskalifiye olmak üzereydi. Bu duruma tanık olan Danimarkalı sporcu omuzuma vurarak kendisinde fazla bir pantolon olduğunu ve denememizi istedi. Pantolon sporcumuza tam uyum sağladı. Teçhizat kontrolünü tamamladık. Danimarkalı sporcuya teşekkür ettim. Bana, “Bu şekilde bir başarı haksızlık getirir. Benim de başıma gelebilirdi” dedi.

Gelelim konunun özüne;

Dünya Adalet Projesi 2017 yılına ilişkin raporda,  Danimarka (1nci), Norveç (2nci) oldular. Ben adı geçen ülkelerin iki vatandaşı ile tesadüfen yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım.

Yanımızda hiçbir ülkenin hükümetinden kimse yoktu.

Benim anladığım ve bildiğim şudur. Vatandaş adaletin önemini kavrarsa hiçbir iktidar adaletsizlik yapamaz. Süt nasılsa sütün kaymağı da öyle olur.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
Son dakika: YSK, kesin karar için toplanıyor
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?
CHP'li Çelebi Sordu: Hala Gülüyor Musun?