Error 520 Ray ID: 4ca5d74bede5bf75 • 2019-04-20 08:45:15 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

İbrahim Kaan Erten Anakronik Kafa Nedir?
Anakronik Kafa Nedir?
İbrahim Kaan Erten
hgs yükleme kent kart yükleme

Anakronik Kafa Nedir?

Anakronik bir kafa yapısına sahip kişiyi, geleneklerine ve göreneklerine saplanıp kalmış ve bulunduğu zaman dilimine uyumsuz insan olarak tarif edebiliriz.

Soru şudur.

Böyle bir kafa, günümüz dünyasında ülke gelişimine katkı verebilir mi?

Tarihten gelen algılarla günümüz gerçekliğinin arasına sıkışıp kalınmasına sebep olacak bu yaklaşımın zaman içerisinde toplumsal bir krize sebep olmaması neredeyse imkansızdır.

Kendilerini, dini konularla, tabiatüstü varlıklara olan inanç ve duygularla veya eski dönemlere ait masallarla ifade eden anakronik kafa yapısına sahip kişiler, bir ülkenin yönetiminde söz sahibi olduklarında, özellikle kendi düşünce yapısına yakın insanları üstün, diğerlerini ise kötü ve haksız görmeye başlayacak, doğal olarak gelinecek en son noktada etnik çatışma olacaktır.

Genç insanlara okullarda ve aile içerisinde kesin yargılarla yapılan öğretiler, anakronik kafa yapısının oluşmasının en önemli sebebidir.

Örneğin; öyle bir neslin devamısın ki, hoşgörülü, adaletli, tarafsız, herkesi din ayırımı yapmadan kucaklayan ataların vardı. Bu atalarına sahip çıkacaksın ve onları kendinle içselleştireceksin şeklinde eğitilmiş bir genç, ilerleyen zaman sürecinde bu öğretinin etkisi altında kalacak ve doğal olarak zihnen yaşayacağı zaman kaymasıyla kendisini o yaşanan süreçle birlikte düşünmeye başlayacaktır.

Ancak zaman bu arada akmaya, hem de çok süratli olarak akmaya devam edecektir.

Kendisini zihnen geçmişine teslim etmiş, tarihin bir döneminde yaşanmış ve sadece iyi duygularla anılmaları gereken zaman dilimini, günümüze taşımaya çalışan anakronik kafa yapısı toplumun geri kalmasını sağlayan bir numaralı etkendir.

Unutulmaması gereken üç ana kavram vardır.

Ben, karşımdaki, karşımda bulunan kişi ve ben birbirimizi nasıl görüyoruz.

Sadece kendisini ve inandıklarını haklı bularak, karşısındakini sürekli haksız, hain ve düşman görerek gelişmiş tek bir toplum gösteremezsiniz.

Karşımızdaki kişinin bizleri nasıl gördüğü ve bizim karşımızdakinin hangi inanç ve duygu içerisinde olduğunu anlamaya çalışmamız ilerlemenin ve yakınlaşmanın tek yoludur.

Eğer bir ülkede anakronik kafa yapısı yönetimde olursa olacak şey şudur.

Çağın gereklerini yerini getirerek, bir yandan mevcut yaşamımızı kolaylaştıracak yeniliklere imza atan, bir yandan da yeni yaşam alanları kurabileceğimiz gezegenler için çalışmalar sürdüren batı toplumunu, anakronik kafayla eğitilmiş halkını sömüren istismarcı insanlarla karşılamak zorunda kalırsınız.

Kaçınılmaz olarak da, dış güçler karşısında hep kaybeden olursunuz.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atama
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine atama
İBB'den videolu Maltepe mitingi çağrısı
İBB'den videolu Maltepe mitingi çağrısı