Error 520 Ray ID: 45d7a62555409c29 • 2018-09-20 22:15:08 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Mona Lisa önünde nüdist gösteri

Mona Lisa önünde nüdist gösteri

Paris’teki Louvre Müzesi’nde bulunan Mona Lisa tablosu önünde ilginç bir eylem yapıldı. 33 yaşındaki Deborah de Robertis, “Benim cinsel organım, benim telif hakkım” diye bağırarak Leonardo Da Vinci’nin meşhur tablosunun önünde soyundu.

Mona Lisa önünde nüdist gösteri

MELİS BAYRAKTAROĞLU - SÖZCÜ - Paris'teki Mona Lisa tablosunun önü, ilginç bir eyleme sahne oldu. 33 yaşındaki feminist sanatçı Deborah de Robertis, cinsel organını göstererek “Benim cinsel organım, benim telif hakkım” diye bağırdı.

Onlarca müze ziyaretçisi şaşkın gözlerle gösteriyi izledi. Güvenlik görevlileri, Fransa ve Lüksemburg vatandaşı olan genç sanatçıyı gözaltına aldı. Bir güvenlik görevlisi, gözaltına almaya alışırken kadının kendisini ısırdığını söyledi. De Robertis, teşhircilik ve saldırı suçlamasıyla karşı karşıya.

De Robertis, daha önce de benzer eylemler yapmıştı. Paris'teki Orsay Müzesi'nde gerçekleştirdiği nü performansının ardından tutuklanmıştı. Robertis, Edouard Manet'nin ‘Olympia' isimli nü tablosunun önünde tablodaki pozu çıplak bir şekilde yansıtmak istemişti.

Nisan ayında yaptığı eylemden sonra, “Amacım cinsel organımı göstermek değil, Valie Export'un meşhur fotoğrafını taklit etmek. Kadınların sanat tarihindeki yerini sorgulatmaya çalışıyorum. Bu yüzden eylemlerimi müzelerde yapmam gerekiyor” diyerek amacını açıklamıştı.

‘Sonlandır' talebi

Yetkililer, sanatçının bu hareketleriyle alarma geçerken, Robertis, kamera ile ziyaretçilerin tepkilerini kaydetti. Sanatçı, performansını sonlandırmasına yönelik talepleri olumsuz yanıtlarken polis eşliğinde müzeden uzaklaştırıldı.

‘Mona Lisa’nın nü taslağı’ Fransa’da bulundu

Bu eylem, Fransız küratör Mathieu Deldicque'nin, Paris’teki Conde Müzesi’nde 1862’den beri sergilenen kara kalem taslağın Mona Lisa’ya ait olduğunu açıklamasıyla üst üste geldi.


Fransız küratör Mathieu Deldicque, 150 yıldır sergilenmekte olan kara kalem resmin Leonardo da Vinci’nin ünlü Mona Lisa resminin taslağı olduğunu söylemişti.

Monna Vanna olarak bilinen resmin bugüne kadar Leonardo da Vinci’nin stüdyosunda çizildiği biliniyordu ancak resmi bizzat Da Vinci’nin yaptığı düşünülmemişti. Fakat uzmanlar, artık bu resmi da Vinci’nin Mona Lisa’nın taslağı olarak yaptığı görüşünde.

 

Mona Lisa Deborah de Robertis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce’den ‘Yeni Ekonomi Programı’na sert çıkış
İnce’den ‘Yeni Ekonomi Programı’na sert çıkış
Beyazıt Öztürk'ten 'Beyaz Show' açıklaması
Beyazıt Öztürk'ten 'Beyaz Show' açıklaması