Error 520 Ray ID: 4cc7ef33ef149d68 • 2019-04-24 12:03:30 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

'Sahi Erdoğan neden hiç bahsetmedi?'

'Sahi Erdoğan neden hiç bahsetmedi?'

Murat Muratoğlu, Erdoğan'ın Samsun'da yapılan golf sahasından bahsetmemesini köşesine taşıdı

'Sahi Erdoğan neden hiç bahsetmedi?'

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbbuşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'da yaptığı konuşmada yaptıkları yatırımları anlatırken Samsun'da yapılan golf sahasından bahsetmemesini köşesine taşıdı.

Murat Muratoğlu'nun "Golf oynamaya cideyrum" başlıklı köşe yazısı şöyle:

Hafta sonu AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Samsun'da belediye başkan adaylarını tek tek tanıttı. Yine bütün televizyon kanalları saatlerce canlı yayındaydı.

Stadyum yaptıklarını anlattı. Spor salonları, yüzme havuzları, atletizm pistleri, futbol sahaları, buz pateni, kayak merkezi, tenis kortlarından bahsetti…

★★★

Süratle millet bahçeleri ve millet kıraathanelerinin yerini alacağını ifade etti. Lakin Samsun'un en güzide milyarlık yatırımı “golf sahasına” hiç değinmedi! Neden?
Türkiye'nin en büyük eksikliklerinden biri neydi? Hiç şüphesiz golf sahalarının yetersiz olması! Golf, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası… Türkiye'nin kanayan yarası…

★★★

Neyse ki bu konuda çalışmalar sürüyor. Umutlar Samsun'dan yeşeriyor. Samsun halkı, ellerinde golf sopaları, sabırsızlıkla bekledi bu anı…
Bırakın Cumhuriyet tarihinde yapılmayanların yapılmasını, adamlar dünya tarihinde yapılmayan yaptı! Samsun'da denizi doldurup 650 dönüm büyüklüğündeki alana golf sahası açtı. Samsun halkının acil ve elzemihtiyacını karşıladı.

★★★

Denizi doldurup oluşturulan dünyanın tek golf sahası… Muhtemelen ikincisi de olmayacak! Kim denizi doldurup golf sahası yapar ki? Türkiye'de kamu tarafından yapılan ilk golf sahası…

Belediye neden golf sahası açsın ki? Zira yurtdışından Samsun'a zengin turist çekeceği söylenen tesislerde alkol satışı yasak! İsterlerse diye bari ayran yapsak.

★★★

Şahsen golf sahası olmayan bir şehir düşünemiyorum. Memleketin yarısıgolf oynuyordu, diğer yarısı oynayacak saha bulamıyordu. Maliyetinin ne kadar olduğunu bilmediğimiz bu golf sahasının açılması gayet iyi oldu!
Peki, neden deniz kenarı? Golf sahası yapacak müsait alan kalmadı mı? Şöyle düşünün; oraya kamyonlarla kaya taşımaya, dolgu yapmaya gerek var mı?

★★★

Ufak bir pürüz var; Samsun dediğin hep yağmur, deniz kenarı hep rüzgar… Yağmurda, rüzgarda golf oynanmaz. Bir yılda doğru dürüst golf oynanacak ay sayısı 3'ü bulmaz!
Neresinden baksanız günde 20 kişiye hizmet veren bu dev yatırım için Amerikalı bir firmadan müşavirlik hizmeti alındı. Sahanın içindeki dereleri, vadileri, kumsalları Amerikalı mimar yaptı. Tepeleri de Amerika'dan getirilen dozer operatörleri şekillendirdi.

★★★

İnşallah golf sahasının sonu, Samsun atletizm ısınma pisti gibi olmaz. Yaklaşık 1.1 milyon lira maliyetli pist yapıldıktan bir süre sonra yıkıldı “Arkeoloji ve Etnografya Müzesi” inşaatı başladı!

İlginçtir 1981 yılından beri Samsun'da fuar alanı içinde Arkeoloji-Etnografya Müzesi vardı. Demek talebe yetişemedi, ikincisi açıldı. Belediye yıkıp yapmaya doyamadı.
Darısı beyzbol ve kriket sahalarına… Bakalım hangi belediyeye nasip olacak bu güzide spor etkinlikleri? Sahi Erdoğan neden golf sahasından hiç bahsetmedi?

 

Murat Muratoğlu AKP Recep Tayyip Erdoğan golf sahasından
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS için yeni örnek soru kitapçığı yayımlandı
LGS için yeni örnek soru kitapçığı yayımlandı
Nagehan Alçı'dan YSK yazısı: Günlerdir telefonlar e-mailler geliyor...
Nagehan Alçı'dan YSK yazısı: Günlerdir telefonlar e-mailler geliyor...