Error 520 Ray ID: 44e1b15ff6f872ef • 2018-08-22 01:51:11 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Seferisar Mandalina Şenliği Başladı

Seferisar Mandalina Şenliği Başladı

Seferihisar Belediyesi’nin düzenlediği 18. Mandalina Şenliği yarışmalarla başladı.

Seferisar Mandalina Şenliği Başladı

Şenlik, Cumhuriyet Meydanı’nda “En İyi Mandalinalı Yemek”, “En İyi Mandalinalı Tatlı”, “En İyi Mandalinalı Hediyelik Eşya” yarışmalarıyla başladı. 100’e yakın yarışmacının katıldığı etkinlikte Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları ve Seramik Bölümü Öğretim Üyeleri Hediyelik eşya tasarımlarını, İzmir Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri yemek ve tatlıların değerlendirmelerini yaptı.

Etkinlikte Seferihisar’a özgü yöresel yemek ve tatlılar mandalinalı olarak yapılarak jürilerin beğenisine sunuldu. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yarışmaya katılan yaklaşık 100 yarışmacıya başarılar dileyerek; “Turuncu Bayramımıza hoş geldiniz. Bu yıl şenliğimiz 3 gün. Yarışmacılarımız çok güzel tasarımlar ve lezzetler hazırlamışlar. Bu keyifli bayramda 3 gün boyunca herkese iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Jürilerin değerlendirmelerin ardından İzmir Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Bucak yemek ve tatlı yarışmaları sonuçlarını açıkladı. En İyi Mandalinalı Yemek yarışmasının birincisi Mandalina ve balıktan yaptığı “Diriliş” isimli yemeğiyle Esra Tıklar seçildi. En İyi Mandalinalı tatlı ödülünü Gülizar Kızılçay “Mandalinalı Kurabiye” tatlısıyla kazandı. En İyi Mandalinalı Hediyelik Eşya Tasarımı yarışmasında sonuçları ise Kültür Turizm Bakanlığı Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Keçe Sanatçısı Ayfer Güleç tarafından açıklandı. Yarışmayı Suzan Yılmaz Okar, tasarladığı “Mandalinalı Bebek”le kazandı.

En İyi Mandalinalı Yemek ve Tatlı Yarışmaları birincileri Ankastre Set, ikinci dijital fırın, üçüncü fritözle, En iyi hediyelik eşya birincisi 102 ekran televizyon, ikincisi dizüstü bilgisayar, üçüncü elektrik süpürgesi ödüllerini almaya hak kazandı. Kazananların ödülleri 19 Kasım Pazar günü Mandalina Şenliği final programında verilecek.

ŞENLİK İKİ GÜN DAHA DEVAM EDECEK

Mandalina Şenliği 18 Kasım Cumartesi günü Sabah 10.00’da Seferihisar Çocuk Belediyesi’yle birlikte Mandalina bahçesinde mandalina toplama etkinliğiyle devam edecek. Saat 12.00’de Çocuk Belediyesi önüne yapılan Barış Manço Parkı’nın açılışı yapılacak. Çocukların renkli gösterilerinin yer alacağı etkinlikte Doğukan Manço “Adam Olacak Çocuk” şovuyla Seferihisarlı çocuklarla birlikte olacak.

19 Kasım Pazar günü ise büyük şenlik kutlaması Saat 14.00’te başlayacak. Sevgi Yolu Eski Atatürk İlkokulu önünden başlayacak kortej yürüyüşü kapalı pazaryerine kadar devam edecek. Ardından başlayacak şenlik programında Mandalina Kral ve Kraliçesi, en iyi mandalina yetiştiricisi seçilecek. Şenlikte ünlü sanatçı Feridun Düzağaç, şarkılarını Seferihisarlılarla birlikte seslendirecek.

Seferihisar Belediyesi Mandalina Festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim