Error 520 Ray ID: 47bdeef62016bdf7 • 2018-11-18 22:39:30 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Sosyal Medyada Tasarımın Önemi

Sosyal Medyada Tasarımın Önemi

Dijital medya, günlük hayatın bir vazgeçilmesi haline geldi. Sosyal platformları kullanan kurumsal firmalardan biriyseniz, sizler için profilinizde paylaştıklarınız, güncellemeleriniz ne kadar önemli ise, görsel profilinize, tasarımlarınıza da bir o kadar önem vermeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Tasarımın Önemi

Sosyal medyanın hayatımızda, ticaretimizde, pazarlama stratejilerimizdeki önemi arttıkça, içerik paylaşımlarının yanında görsel kaygılar da artmaktadır. Dijital dünyanın gereksinimlerini, yaratıcılıklarını, analitik bakış açılarını hem marka hem de marka çalışanları tarafından ele alan Red and Grey Media Kurucu Ortağı Furkan Reis, sosyal medya mecralarında yayın yapan markaların hedef kitleleriyle buluşurken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurlardan biri olan görsel tasarımların nasıl olması gerektiği ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

 

Furkan Reis’in “Sosyal Medya İçeriklerinde Tasarım İpuçları” başlıklı yazısı:

 

Sosyal medya içerikleri, metin ve görsel olarak bir bütünlük sunmaktadır. İyi bir yazılmış bir metin ile iyi tasarlanmış bir görseli bir araya getirdiğinizde vermek istediğiniz mesajı en efektif şekilde hedef kitlenizle buluşturabilirsiniz.

 

Sosyal medya mecralarında yayın yapan markaların hedef kitleleriyle buluşurken için dikkat etmeleri gereken en önemli unsurlardan biri de içeriklerinin görsel tasarımları olmalıdır. Ülkemizde internet kullanan 46.3 milyon kişiden 42 milyonu aktif bir şekilde sosyal medya kullanıyorken; sizin, rakiplerinizden farklılaşarak mesajınızı hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir görsel tasarım ile sunuyor olmanız gerekiyor.

 

Öncelikle markanızın sosyal medya iletişim stratejisi doğrultusunda hangi sosyal medya mecralarını kullanacağınızı belirliyor olmanız gerekiyor. Çünkü her bir sosyal medya mecrasının görsel tasarım boyutları birbirinden farklıdır.

 

Yine stratejiniz doğrultusunda kullanılacak mecra ile birlikte yapacağınız görsel tasarımda bulunduğunuz sektör ve hedef kitlenizin yapısı, görsel tasarımınız içerisinde önemli bir unsur olarak varlığını gösterecektir. Genç dinamik bir hedef kitleye hitap ederken canlı renkleri görsel tasarımınızda kullanmaktan asla korkmayınız.

 

Artık sosyal medya kullanıcıları takip ettikleri markalardan tek düze iletişim mesajları görmek istemiyor. Bu yüzden hedef kitlenizin dikkatini çekmenin bir diğer yolu da görsel tasarımınızda bir hikayeleştirme önem kazanıyor. Özellikle kullanıcıya life style görsel tasarımlarla mesajınızı iletirseniz, daha çok dikkatini çekerek sizinle etkileşime geçmesinde büyük bir fayda sağlarsınız.

Görsel tasarımlarınızı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise stok fotoğraf kullanımı. Sosyal medya iletişimi sergileyen markanın görsel tasarımında kullanacağı hedef kitlesinden bağımsız bir stok görsel, hedef kitlenin marka ile olan arasındaki bağı görsel zedeleyerek efektifliğini yitirmesine sebebiyet verecektir.

 

Tasarlayacağınız sosyal medya görsellerinde markanızın mesajını mümkün olduğunca sosyal medya içerik metninde yer vermeniz, görsel açıdan tasarımınızı sadeleştirerek daha kaliteli bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Zaten özellikle Facebook ve Instagram, medya satınalma süreçlerinde görsel tasarımlardaki metinler için %20 kuralı uygulamaktadır. Bu da sizi ister istemez reklam vereceğiniz tasarımda kullanacağınız metin boyutunu azaltmanıza yönlendirecektir.

 

Dikkat edilmesi gereken tüm bu unsurların yanı sıra son olarak da, telif konusuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanacağınız görselleri seçerken arama motorlarının indekslemiş olduğu birçok görselin telif hakkının olduğunu belirtmekte fayda var. Telifsiz görseller içinse ücretli ve ücretsiz birçok kaynak web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medya Lusnika Works Dijital Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Diken, Yeşilpınarlı Gençlerle Buluştu
CHP'li Diken, Yeşilpınarlı Gençlerle Buluştu
 Erdoğan ile Trump telefonda görüştü
Erdoğan ile Trump telefonda görüştü