Error 520 Ray ID: 44dcf4fe44bd9c29 • 2018-08-21 12:03:32 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Taşcıer: 'Bir adım kala müdahale etmek çözüm değil'

Taşcıer: 'Bir adım kala müdahale etmek çözüm değil'

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ecz. Gamze Taşcıer, bir soru önergesi ile Adalet ve Sağlık Bakanlarına sağlıkta şiddet soruları yöneltti. Son yıllarda hızla artan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet vakalarını soran Taşcıer, iktidar partisinin sorunun kaynağını araştırmak ve kalıcı çözüm üretmek yerine geçici önlemlerle günü kurtarma çabasında olduğunu belirtti.

Taşcıer: 'Bir adım kala müdahale etmek çözüm değil'

“GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK GEÇİCİ ÇÖZÜMLER ALINIYOR”

CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ecz. Gamze Taşcıer, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye sunduğu önerge ile son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik hızla artan şiddet vakalarını sordu. Taşcıer soru önergesinde, son yıllarda kaç vaka yaşandığını ve artan şiddet olaylarına karşı bir ceza artırımı çalışması olup olmadığını sordu. İktidar partisinin, giderek artan, sağlıkta şiddet vakalarına karşı, acil servislere polis noktaları koyulması kararının yetersiz olacağını ifade eden Taşcıer, bu adımın, sorunun sonucuna yönelik olduğunu, şiddeti ortaya çıkaran nedenlere karşı kalıcı çözümler üretilmediğini ifade etti.

“BİR ADIM KALA MÜDAHALE ETMEK KALICI ÇÖZÜM DEĞİL”

Sağlık çalışanlarının, iktidarın acil servis girişlerine polis noktası kurulması önerisini yetersiz bulduğunu belirten Taşcıer, şiddetin gerçekleşmesine “bir adım kala müdahale etmenin” sorunu çözmeyeceğini ifade etti. Önergesinde, “Basına yansıyan olaylar incelendiğinde ve sağlık çalışanlarının ifadelerine bakıldığında, şiddeti besleyenin ve-veya doğuran temel sebeplerden birinin performansa dayalı çalışma koşulları olduğu belirtilmektedir. Ayrıca hekimlerin “kışkırtılmış talep” olarak adlandırdıkları; hastanın oluşturulmuş bir taleple gelmesi ve bu talep karşılanmayınca saldırıya geçmesi gibi durumların da tetikleyici unsurlar olduğu ortadadır.  Genel olarak sağlık sistemin bu sorunları doğurduğunu ifade eden sağlık çalışanları, şiddetin ilk sebebinin güvenlik eksikliği olmadığını, sunulan bu çözümün de yetersiz olduğunu tarafımıza aktarmışlardır.” ifadelerini kullanan Taşcıer, sorunun çözümü için daha yapıcı ve kalıcı çözümler gerektiğinin altını çizdi.

KILIÇDAROĞLU: “KANUN TEKLİFİ VERECEĞİZ”

Haftalık Grup Toplantısı’nda konuyu gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, sağlıkta şiddete karşı Türk Tabipler Birliği’nin çalışmasını hatırlatarak, kanun teklifini Meclis’e sunacaklarını ve iktidar partisinin de şiddete karşı ise destek vermesi gerektiğini ifade etmişti.

Gamze Teşcıer Sağlık Bakanlıkları sağlıkta şiddet adalet bakanlığı ankara milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
Myanmar'da 24 binden fazla Arakanlı Müslüman öldürüldü
AK Parti MYK'da devir teslim
AK Parti MYK'da devir teslim