27 MAYIS 2019 Pazartesi 06:49
Politika
Giriş Tarihi : 12-10-2018 21:04   Güncelleme : 12-10-2018 21:04

Tekzip

AKP Meclis Üyesi Fetoyu Savundu haberi ile ilgili tekzip

Tekzip

Muhatap Gazetenizin, gazete ve internet haber sitesinde 

 

linki üzerinde yer alan, “AKP MECLİS ÜYESİ FETÖ'YÜ SAVUNDU”, '' TEHDİTLER YAĞDIRDI'', ''FETÖ AKLAMA ÇABASI'',''SOYTARI'', ''KRİPTO FETÖCÜ'' v.b. başlıklı hakaret ve iftira içeren, Maltepe Ajans tarafından (maltepeajans@gmail.com ve oda tv ) servis edildiğini öğrendiğimiz haberler hakkında ekte sunacağım cevap ve düzeltme metninin yayınlanması talebidir. 

 

Yukarıda linklerini yazmış olduğum internet haber sitelerinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmakta olduğunuz gazete ve internet haber sitelerinizde yer alan “AKP MECLİS ÜYESİ FETÖ'YÜ SAVUNDUv.b. başlıklı hakaret ve iftira içeren, Maltepe Ajans tarafından (maltepeajans@gmail.com ve oda tv ) servis edildiğini öğrendiğimiz haberler hakkında yapmış olduğum konuşmamdan bazı yerler alınmış ve söylemediğim cümleler ilave edilerek yayınlanmıştır. Meclis kürsüsünden yapmış olduğum konuşma görüntü ile sabit olup, iddia edildiği gibi bir yapmadığım açık ve netdir. Bu konu ile ilgili olarak ekte sunacağım Cevap ve Düzeltme metninin Basın Kanunu düzenlemeleri ve TC Anayasası’nın 32. maddesi gereğince, her türlü yasal haklarımız saklı tutularak, metne herhangi bir düzeltme ve ekleme yapılmaksızın, metnin tarafınıza tebliğinden itibaren yayınlanacak en kısa sürede yazının yer aldığı sayfa ve sütunlarda, aynı puntolarda ve aynı şekilde yayımlanmasını, ve hakkımdaki yalan ve yanlış haberin yayından kaldırıması  yükümlülüğün tarafınızca yerine getirilmemesi halinde yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz. 

 

 

 

Saygılarımızla, 

 

SERKAN BAHADIR 

 

 

 

Kamuoyuna Basın açıklamamdır; 

 

Öncelikle bugün burada bulunan tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Herşeyden önce belirtmek isterim ki doğma büyüme bir Maltepeli , 15 yıldır Ak Parti ailesinin bir neferi olarak, Teşkilatın tüm kademelerinde görev almış 5 yıl boyuncada Maltepe İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundum.2014 Yerel Seçimlerinden itibaren 4,5 yıldır Maltepe Belediye Meclis Üyeliği görevimi devam ettirmekteyim. Yaptığımız çalışmalar, verdiğimiz mücadele,  Eli Kanlı Terör Örgütleri FETÖ ve PKK başta olmak üzere tüm terörist faliyetlere karşı duruşumuz gayet net açık ve belirgindir.    

Maltepe Belediyesi Ekim Ayı Meclis son toplantısında ki bütçe görüşmeleri esnasında kürsüden yapmış olduğum konuşma farklı mecralara çekilmiş bulunmaktadır. Kimler tarafından art niyetli olarak servis edildiğini tahmin etmek hiç de zor değil aslında.  Bu malum şahıslar tarafından konuşmam, tabiri caizse cımbızla alınarak aslı astarı olmayan mecralara çekilmiş bulunmaktadır.  

Maltepe Belediyesi eski başkan yardımcısı Hasan Hayri Şengül’ün DHKP/C terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanarak 10 yıl gibi bir hapis cezası almış olmasını ve an itibari ile tutuklu olmasından bahsettiğim esnada Meclis Başkan Vekili Hasan Gökkaya tarafından İBB de ki FETÖ’cüler gündem edilerek konuşmam bölündü bende araya girerek konunun FETÖ eğil DHKP/C olduğunu belirttim. Bahsettiğim konun sulandırılmasına haklı tepki olarak konunun DHKPC olduğunu vurguladım. 

Diğer yandan Meclis üyelerini kürsüden tehdit ettiğim iddiaları safsatadan ibarettir. Konuşmamda suç işleyen için kanun ve cezaların var olduğunu, kötü ve başarısız siyasal yönetimlerin ise cazsının halk tarafından halk tarafından kesileceğini söylemem tehdit değil aksine seçim sandığının ve demokrasinin göstergesidir. Başarısız yönetimlerin, seçim yaklaşırken agresifleşmesi ve saldırganlaşması, karalama ve iftira kampamyalarına başlamaları kendilerinden beklenen türde eylemlerdir. 

 Bu nedenle yapmış olduğum konuşma çarpıtılarak şahsım ve partimin Fetö ve tüm terör örgütleri ile yaptığı mücadele hedef alınmış karalanmaya çalışılmıştır.Bu sebeple şahsıma yapılmış olan tüm bu iftira ve haksızlıklara karşılık olarak Anadolu Cumhuriyet Baş Savcılığına 2018/ 191638 soruşturma numaralı dosyası ile gerekli şikayetler yapılmış olup konu ile alaklı tüm soruşturma süreci şahım ve avukatlarımız tarafından takip edilecektir. Ayrıca bu olanlar sebebi ile tekzip haklarımı saklı olduğunu belirtmek isterim. 

15 Temmuz gibi bir süreci yaşayan 81 milyon kişiden biri olarak FETÖ terör örgütünün yapmış olduğu hainlikler ülkemiz ve tüm  dünya tarafından bilinmektedir.  KCK, MLKP,DHKP-C,PKK ne ise eli kanlı terör örgütü FETÖ de aynıdır. Biz bunları meydanlarda yüzlerce kez tekrar ettik. Biz asla Kontrollü darbe demedik, biz İlçemizin meydanında demokrasi nöbetimizi tuttuk. Bu vesile ile Demokrasi şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi birkez daha anıyor, Allah cc.tan rahmet diliyorum.  

 

SERKAN BAHADIR 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Galatasaray 69 34
 • 2 Medipol Başakşehir 67 34
 • 3 Beşiktaş 65 34
 • 4 Trabzonspor 63 34
 • 5 Yeni Malatyaspor 47 34
 • 6 Fenerbahçe 46 34
 • 7 Antalyaspor 45 34
 • 8 Atiker Konyaspor 44 34
 • 9 Alanyaspor 44 34
 • 10 Kayserispor 41 34
 • 11 Çaykur Rizespor 41 34
 • 12 Sivasspor 41 34
 • 13 MKE Ankaragücü 40 34
 • 14 Kasımpaşa 39 34
 • 15 Göztepe 38 34
 • 16 Bursaspor 37 34
 • 17 BB Erzurumspor 35 34
 • 18 Akhisarspor 27 34
HAVA DURUMU
E-GAZETE
CHP'li gençler 'Gezi ruhunu' yaşatmak için bir araya geldi
ARŞİV ARAMA