Error 520 Ray ID: 4cb09fae3b6fc859 • 2019-04-21 16:09:41 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
xrated.phpshelltr.info

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.

Tenis 'zengin sporu' algısından kurtuluyor

Tenis 'zengin sporu' algısından kurtuluyor

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, "Tenisin Türkiye'ye yayılabilmesi ve zengin sporu algısından kurtulabilmesi adına iyi bir noktaya doğru gidiyoruz." dedi.

Tenis 'zengin sporu' algısından kurtuluyor

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, AA muhabirine, göreve 2015'te seçildiklerini hatırlatarak, özellikle tenisi herkesin sporu haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Tenisin tabana yayılabilmesi için yerel yönetimlerle iş birliği içinde hareket ettiklerini dile getiren Durmuş, "Doğu Ligi'nin ardından İç Anadolu ve Karadeniz'de de bölgesel tenis ligleri başladı. Tenisin Türkiye'ye yayılabilmesi, zengin sporu algısından kurtulabilmesi adına iyi bir noktaya doğru gidiyoruz." ifadelerini kullandı.

Durmuş, Türkiye'nin "tenis ülkesi" olarak anılmasını hedeflediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Her geçen gün bir kademe yukarı çıkıyoruz. Her çıktığımız kademeden bir sonraki hedefimize ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Her zaman söylediğim bir şey var; yetmiyor, yetmeyecek. Biz hep ilerleyeceğiz, artıracağız, büyüyeceğiz. Ta ki 'Türkiye tenis ülkesidir, dünya tarafından bilinir tenis sporcularına sahiptir.' dedirtene kadar. Temelleri de biz atalım istiyoruz."

Federasyon olarak yaptıklarının camia tarafından mali genel kurulda takdir gördüğünü dile getiren Durmuş, "Camiamıza layık olabilmek için çalışıyoruz. Camiamız da aynı şekilde karşılık verdi. Şu çok önemli, her madde oy çokluğuyla değil, oy birliğiyle kabul edildi." diye konuştu.

"Tenis Ligi'ne 'Dört büyükleri' dahil etmek istiyoruz"

Durmuş, gelecek yıldan itibaren hayata geçirilmesi planlanan Türkiye Tenis Ligi'ne futbolun "Dört büyükleri" Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'u da dahil etmek istediklerini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile görüştüklerini anlatan Durmuş, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile de ilerleyen günlerde bir araya geleceklerini belirtti.

"Çağla ve İpek yükselişe geçecek"

Başkan Durmuş, 2018'de iyi bir sezon geçiremeyen ve dünya sıralamasında gerilere düşen milli tenisçi Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu'nun yeniden yükselişe geçeceğine inandığını dile getirdi.

Teniste sıralamaların çok çabuk değiştiğine işaret eden Durmuş, şöyle devam etti:

"Çağla ve İpek bizim gurur kaynağımız, tenisin lokomotifi olan sporcularımız. Ancak Başak, dünya sıralamasında hem Çağla hem de İpek'i geçmiş durumda. Arkalarından Ayla, Berfu, İlay, Zeynep geliyor. Çağla ve İpek için söyleyeceğim, takip edelim göreceksiniz, çok kısa sürede çok büyük yükseliş gösterecekler. Dünya sıralamasında tekrar ilk 100'de sporcumuz olacak. Buna inanıyoruz." 

 


AA

Tenis spor Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş Cengiz Durmuş tenis ülkesi Ali Koç Mustafa Cengiz Ahmet Ağaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başsavcılık, Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili soruşturma başlattı
Başsavcılık, Kılıçdaroğlu’na saldırıyla ilgili soruşturma başlattı
Deniz Demir: Kılıçdaroğlu’nun durumu iyi
Deniz Demir: Kılıçdaroğlu’nun durumu iyi