Siyaset
Giriş Tarihi : 13-02-2018 16:20   Güncelleme : 13-02-2018 16:20
Abone ol

'10 Kasım'da Başlayan Atatürkçülük Hevesleri 10 Şubat'ta Bitti mi?

Geçtiğimiz cumartesi günü Uncubozköy mahallesinden basın açıklaması yaparak belediyeyi eleştiren CHP Yunusemre İlçe Başkanı Güngör Serdar BOZYAKA’ya görevine yeni atanan Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Katıöz sert bir şekilde cevap vermişti.

 '10 Kasım'da Başlayan Atatürkçülük Hevesleri 10 Şubat'ta Bitti mi?

CHP İlçe Başkanı Bozyaka, Katıöz’ün bu yanıt vermekte gecikmedi.

 

CHP Yunusemre İlçe Başkanlığında açıklama yapan Bozyaka, Katıöz’ü nezaketsizlikle suçlamasının ardından şu ifadeleri kullandı:

GELENEKLERE UYGUN DAVRANMAYA DAVET EDİYORUZ

Öncelikle yeni atanan AKP Yunusemre İlçe Başkanı’na tebriklerimizi ileterek yanlış başladığını ve görevinde daha nazik ve önyargısız ilerlemesini umut ettiğimizi iletiyoruz. Değerli İlçe Başkanı’nı atanmasının ardından üç defa arayarak yeni görevinde başarılar dilemek istedim, telefonlarıma cevap vermeyen başkanın geri dönerek teşekkür etme biçiminin gazetelerden emir cümleleri kullanarak olması bizleri üzdü. Bizlerin örf ve adetlerine göre bu güne kadar yeni bir makama seçilen bir başkan, bulunduğu ilçenin yöneticilerini ziyaret ederek kendisini ve yönetimini tanıtırlar, Katıöz’ün kendini tanıtma yöntemini doğru bulmadığımı sizin aracılığınızla belirterek kendisine ifade ediyorum.

ETKİN MUHALEFETE DEVAM EDECEĞİZ

Geçtiğimiz cumartesi günü Uncubozköy Mahalle sakinlerinin telefonları üzerine mahallemize gitmiş Uncubozköy cadde ve sokaklarının lağım suyu altında kaldığını görmüş ve her yağmur yağdığında da uzun süredir aynı manzaranın yaşandığını öğrenmiştik. İlçemizin merkez ve güzide mahallelerinden biri olan Uncubozköy’ün böyle bir görüntüyü hak etmediğini ve mahalle sakinlerinin bu problemlerini Yunusemre Belediyesi’ne defalarca iletmelerine rağmen çözüm bulamadıklarını anlatmıştık bu haberimizin ardından ertesi gün Büyükşehir Belediyesi MASKİ ekipleri ilgili yere gelip ana kanalizasyon hattındaki tıkanıklığı giderdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin vatandaşımızın problemini dile getirmesi ve etkin muhalefeti SONUCU haftalardır çözülmeyen sıkıntı çözüldü. Bundan sonra da vatandaşlarımız için etkin ve yapıcı muhalefet yapmaya devam edeceğiz. Sorunu çözen MASKİ ekiplerine ve yöneticilerine de teşekkür ediyoruz.

 

VATANDAŞ ÇAREYİ CHP’DE BULDU!

Yeni atanan Başkan Katıöz’ün bu açıklamamızdan neden rahatsız olduğunu anlamış değiliz, vatandaşımız doğal olarak sorumlu gördüğü en yakınındaki Yunusemre Belediyesi’ni aramış ve yine çözüm bulamamış, her olayda olduğu gibi yetki kargaşasıyla karşılaşmış fakat CHP’yi aradığında ise derdine derman bulmuştur.

 

 

AKP’NİN EZBERİ BOZULDU

Sayın Katıöz bize kızmak yerine Yunusemre Belediyesi yetkilileri ile görüşüp bu gibi durumlarda daha dikkatli olmaları konusunda uyarmalıdır aksi halde CHP’nin çözüm ürettiği konularda suçlayıcı ve kaba üslubuyla gündemi takip etmekten başka çareleri olmayacaktır; zira yaptığımız çalışmalar ve açıklamalarımızla Akp yönetiminin ezberi bozulmuştur.

 

KATIÖZ CEVAP VERSİN!

Yeni atanan Sayın Başkan eğer Yunusemre Belediyesi yerine cevap verme ihtiyacı duyuyorsa; önceki günlerde Muradiye, Keçiliköy, Cumhuriyet ve Laleli mahallelerinin problemleriyle ilgili yaptığımız açıklamalara da bir zahmet cevap versin, halkımızın taleplerini karşılamaları konusunda bizleri aydınlatsın. İki taziye çadırı dışında bir hizmeti olmayan, her şeyin proje aşamasında olduğu Yunusemre Belediyesi’nin niçin yönetilemediğini açıklasın, sürekli Belediye Başkan Yardımcılarının değişmesinin ve bütçe açığının bu denli yüksek olmasının sebeplerini bize anlatsın.

 

YENİ BAŞKANA TAVSİYELER VERDİ

Atanarak göreve gelen ve siyasette yeni bir yüz olan Sayın İlçe Başkanı’na; on yıldır partimin çeşitli kademelerinde siyaset yapan bir başkan olarak tavsiyelerim var.

Belediyenin kasasından sosyal medyada sponsorlu haber paylaşan ağzı bozuk iki çakma haber sitesi aracılığıyla Sayın Çerçi’nin avukatlığına soyunmasın. Bu yolla siyasette saygı göremeyeceği gibi istikbali de kendisinden önceki gördüğü lüzum üzerine istifa eden İlçe Başkanı gibi olabilir. Özellikle tahmin edebileceği bazı kişilerden önüne gelen her teklifi kabul etmesin, her talimatı uygulamasın. Zira bugüne kadar yapılan bütün kirli işlerin haksızlıkların sorumluluğu Sayın İlçe Başkanı’nın üzerine kalabilir. Biz iyi niyetimizle uyarıyoruz.

 

10 KASIM’DA BAŞLAYAN  ATATÜRKÇÜLÜK HEVESLERİ 10 ŞUBAT’TA BİTTİ Mİ?

Bir sözüm de cumartesi günü yapılan kongrede Akp İl Başkanı seçilen Berk Mersinli’ye. Öncelikle yeniden seçilen Sayın İl Başkanı’nı kutluyor, hayırlı ve başarılı işlere imza atmasını, Manisamız için iyi niyetli duyarlı çalışmalar yapmasını umut ediyoruz.

Cumhuriyetimiz ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım tüm ülkede gündem olan ve Milletvekili Selçuk Özdağ’ın; hakkında ‘gereğini yaparız, bunları kabul etmemiz mümkün değildir’ dediği bir kişiyi; Ziyaattin Oyit’i yeni yönetimine alması AKP içinde son zamanlarda sürekli duyduğumuz kavganın yansıması mıdır?

Yaptığı paylaşımda Cumhuriyeti Osmanlı’nın 90 yıllık reklam arası olarak tanımlayan ve cumhuriyetin yıkıldığını iddia eden bu şahsiyeti yönetimine alarak milletvekili ile hesaplaşmaya mı gitmiştir? Yoksa yeniden Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olmaya karar mı vermişlerdir?

 Partilerinde İl Yönetimine alacak insan kaynağı mı yoktur yoksa On Kasım’da başlayan Atatürkçülük hevesleri 10 Şubat’ta bitmiş midir? Karar versinler Atatürkçü müdürler, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı mı?”