Gündem
Giriş Tarihi : 09-07-2021 09:45   Güncelleme : 09-07-2021 09:45
Abone ol

11 Temmuz’da Kale sokaklarındayız

Ankara Kalesi, sanatı Başkentlilerle buluşturacak. “Kalede Sanat” etkinliği, 11 Temmuz’da Başkentlilerle buluşacak.

11 Temmuz’da Kale sokaklarındayız

“Sanatı ve sanatçıyı sanatseverle buluşturarak, Ankara Kalesi’ni tanıtmayı amaçlayan” etkinlik, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağa Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü  ile Ankara Kent Konseyi’nin işbirliğiyle  gerçekleştirilecek. Saat 10.00 -18.00 arasındaki etkinlik süresince  Kale sokakları trafiğe kapatılacak. 

11 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da sokakta resim performanlarıyla başlayacak olan etkinlikler dizisi, saat 12.00’de Mehteran Takımı’nın Satranç Müzesi’nden hareket etmesiyle devam ederek, Can Sokak’ta kortej oluşturulacak. Protokol konuşmalarının ardından belediyelerin halk oyunları ekiplerinin dansları ile devam edecek etkinliğe, gün boyunca Pirinç Han, Pilavoğlu Han, Kale İçi’ndeki Bebek Kafe önü, Can Sokak ve Satranç Müzesi önü ev sahipliği yapacak. 

Aralarında, Seğmen gösterisi, Türk Halk Müziği Korosu, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunu Ekipleri, “Tahta Bacak” jonglör gösterisi, Kent Orkestrası dinletisi, mim gösterisi ve ABB Müzik grubunun da yer aldığı etkinliklerin yanı sıra, tüm Kale sokakları serbest resim atölyeleriyle göz dolduracak. 

Soroptimist Derneği’nde düzenlenen Aslan Başpınar heykel sergisi ile Galeri Z’deki Doktor Meral Dinçer seramik sergisi gün boyu izlenebilecek. 

11 Temmuz Pazar günü yapılacak  “Kalede Sanat” etkinliğine tüm Başkentliler davetli.

Ajans Bizim