Gündem
Giriş Tarihi : 10-03-2016 14:10   Güncelleme : 10-03-2016 14:10
Abone ol

112 acil çağrı merkezinin tanınması için çalışma başlatıldı

AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Valiliği, emniyet, kurtarma ve sağlık birimlerinin toplandığı 112 acil çağrı numarasının halk tarafından daha iyi tanınması için, 'Acil Durumda Tek Numara 112' isimli projesini hayata geçiriyor

112 acil çağrı merkezinin tanınması için çalışma başlatıldı
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Valiliği, emniyet, kurtarma ve sağlık birimlerinin toplandığı 112 acil çağrı numarasının halk tarafından daha iyi tanınması için, 'Acil Durumda Tek Numara 112' isimli projesini hayata geçiriyor.

Vali Hakan Yusuf Güner, Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, 112 Acil Durum Çağrı Merkezi Müdürü Tuncay Eroğul ile kurum çalışanları Selim Yıldız ve Zeliha Akçay'ı, makamında kabul etti. Toplantıda yapılacak çalışmalar ele alındı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Afyonkarsahisar 112 Acil Durum Çağrı Merkezi Müdürü Tuncay Eroğul, 2 yıl önce hizmete giren 112 acil çağrı numarasının farkındalığının arttırılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Eroğul, yürüttükleri projenin amacının kişilerin sağlık hizmetlerinin yanı sıra yangın ve doğal afetler gibi tüm acil durumlar için sadece 112 numarasını arayarak tüm acil yardım birimlerine ulaşabilmelerini hedeflediklerini kaydetti.

Vali Güner de "Acil çağrıda tek numara 112'dir. Vatandaşlarımızın acil çağrı ihtiyacı hissettikleri zaman 112'yi aramaları işlerinin kolay, hızlı ve dinamik olmasını sağlayacaktır. Gerek sağlık gerek afat gerek orman gerek jandarma gerek emniyet gerek itfaiye hepsi 112 çatısı altında birleşiyor." dedi.

Güner, 112 Acil Durum Çağrı Merkezi Müdürlüğü'nün hazırladığı tanıtım projesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi. Cihan