Gündem
Giriş Tarihi : 16-07-2021 09:56   Güncelleme : 16-07-2021 09:56
Abone ol

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Kutlandı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz 2021 Perşembe akşamı saat 21.00'de Hükümet Konağı önünde Malkara İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama programı gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Kutlandı

Gerçekleştirilen programa; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Şener Kopal, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Sait Yiğitbaşı, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen  İsmail Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Başkütük, Ersin Kaçar, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Safi Çınar, muhtarlar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası, 15 Temmuz şehitlerimiz ve bütün şehitlerimiz için dualar edildi.

Edilen duaların ardından Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmanın akabinde şiirlerin okunması ve sinevizyon gösterimleri ile 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı devam etti.