Spor
Giriş Tarihi : 10-05-2017 13:40
Abone ol

17 Mayıs artık ’Galatasaray Bayramı’ olarak kutlanacak

Galatasaray, UEFA Kupası zaferinin tarihi olan 17 Mayıs’ın artık bayram olarak kutlanacağını açıkladı. Bayramda oynanması planlanan şöhret maçı ise bir başka tarihe ertelendi..

17 Mayıs artık ’Galatasaray Bayramı’ olarak kutlanacak

Galatasaray, UEFA Kupası zaferinin tarihi olan 17 Mayıs’ın artık bayram olarak kutlanacağını açıkladı. Bayramda oynanması planlanan şöhret maçı ise bir başka tarihe ertelendi.
Sarı-kırmızılıların internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
"17 Mayıs 2000; Galatasaray tarihinin mihenk taşlarından biri... Şanlı tarihinde ‘İlk’lere ve ‘En’lere imza atan bu büyük camianın unutulmaz anlarından biridir Kopenhag’ta kaldırılan UEFA Kupası. Bu anlamlı günü bir bayram havasında kutlamak Galatasaraylıların en büyük hakkı. Bu nedenle bu seneden başlayarak ve düzenli hale getirilecek bir şekilde 17 Mayıslar Galatasaray Bayramı olarak kutlanacak. Türkiye’nin batıya açılan penceresi Galatasaray olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu (UNDP) ile 2016’da yaptığımız anlaşma sonrası bu bayram UNDP’nin “Hedefler için Goller” projesi kapsamında bir maçla da kutlanması planlanıyordu. Fakat geçen hafta açıklanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmaları takvimi nedeniyle UNDP ile planlanan ve Galatasaray Bayramı’na dahil edilecek “Şöhretler Maçı” ileri bir tarihe ertelendi. Bu karşılaşma yerine Florya Metin Oktay Tesisleri’nde 17 Mayıs’ta kutlayacağımız bu büyük zaferin mimarı olan ve 1996-2000 arası dört sene üst üste şampiyon olarak tarihe geçen kadromuz, teknik direktörümüz Fatih Terim yönetiminde bir araya gelecek. Ayrıca Galatasaray tarihine farklı dönemlerde hizmet eden efsanelerimizin de hazır bulunacağı bu büyük günde Florya’da sarı kırmızı bir coşku yaşanacak. Bu büyük kupayı Galatasaray Müzesi’ne katan değerli Başkanımız Faruk Süren başta olmak üzere Galatasaray’a başkanlık yapmış değerli eski başkanlarımız ve yöneticilerimiz bu özel günde hep birlikte olacak. Büyük Galatasaray Ailesi’nin tüm emekleriyle yazılan bu şanlı tarihin, yine tüm ailelerde olduğu gibi birlikte kutlanacağı bu özel gün basın mensuplarına açık olacak."
(İHA)