Siyaset
Giriş Tarihi : 11-04-2022 11:11

2024 seçimleri için dikkat çeken iddia: 'AKP'li bakan İstanbul'a aday olmak istiyor olabilir'

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun İstanbul ile ilgili sık sık yaptığı açıklamalara dikkati çekti.

2024 seçimleri için dikkat çeken iddia: 'AKP'li bakan İstanbul'a aday olmak istiyor olabilir'

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, "Karaismailoğlu İstanbul'a mı hazırlanıyor?" başlıklı bugünkü yazısında  Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun İstanbul ile ilgili sık sık yaptığı açıklamalara dikkati çekti. “AK Parti'nin etkili bir ismi” dediği ve ismini açıklamadığı bir partilinin “2024 Yerel Seçimlerinde İstanbul'a aday olmak istiyor olabilir” dediğini aktardı.

İMAMOĞLU GELİNCE İSTİFA ETMİŞTİ

Karaismailoğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul ekibinden bir isim olduğunu; İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından istifa ettiğini ve Ulaştırma Bakanlığı’na getirildiğini hatırlatan Zeyrek, o günden bu yana Karaismailoğlu’nun İstanbul’a ilişkin yaptığı açıklamalara dikkati çekti.

“Bakan Karaismailoğlu'nun İstanbul'la ilgili konularda AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki Grup Başkanı Tevfik Göksu'dan daha çok topa girmesi, memleketi Trabzon'a dahi İstanbul kadar zaman ayırmaması sizce de dikkat çekici değil mi?” diye soran Zeyrek, şunları kaydetti:

“AK Parti'nin etkili bir ismine ‘Neden hep İstanbul'u konuşuyor? Sayın Bakan birilerinden rol mü çalıyor’ diye sordum. Cevabı aynen şöyle oldu: ‘2024 Yerel Seçimlerinde İstanbul'a aday olmak istiyor olabilir.’ AK Parti'nin, ilk seçimlerde Cumhurbaşkanlığı'nı ve TBMM çoğunluğunu kaybetmesi halinde yerel yönetimleri yeniden kazanmaya odaklanacağını düşününce kendisine hak verdim. Belediye Meclisi'nde Millet İttifakı grubuna karşı adeta cenk eden Tevfik Göksu bu işe ne der bilmiyorum ama AK Parti'de birilerinin 2023 seçimleri konusunda umutsuz olduğu ve o seçimlerin sonrasına hazırlandığı kesin.”

AdminAdmin