Siyaset
Giriş Tarihi : 13-05-2018 19:09   Güncelleme : 13-05-2018 19:09
Abone ol

'24 Haziran Zaferi Anaların Elleri Üzerinde Yükselecektir'

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Devrim Kök, anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

'24 Haziran Zaferi Anaların Elleri Üzerinde Yükselecektir'

Annelerin dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğu üstlendiğini vurgulayan Devrim Kök, "Annelerimiz, evlatlarının geleceğinden korku duymadan huzurla ve mutlulukla yaşamalıdır. Annelerimiz, fedakarlığın, sevginin ve merhametin timsalidir. Annelik en yüce ve kutsal sorumluluğu üstlenmektir. Bizlerin üzerine düşen en büyük görev annelerimizin evlatları için kaygı ve korku duymadığı bir gelecek hazırlamaktır" dedi.

CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök sözlerine şöyle devam etti:

"Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir diyen Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere mirası olan Türkiye Cumhuriyeti'nde analarımızın gözyaşlarını ve yüreklerindeki yangını durdurana dek mücadele edeceğiz. Atatürk'ümüzün annesi Zübeyde Hanım'a, Kurtuluş Savaşımızın kahraman analarına ve geleceğin annelerine karşı sorumluluğumuzu farkındayız. Geleceği aydınlatacağız, evlatlarımızın huzurla, mutlulukla ve barış içerisinde yaşayacakları bir Türkiye'yi birlikte yeniden kazanacağız.

Önümüzde geleceğimizi şekillendirecek, tarihi bir seçim var. 24 Haziran zaferimizin anaların elleri üzerinde yükseleceğine yürekten inanıyorum.  Annelerimize, ülkemizde hakkı, hukuku ve adaleti sağlayarak en büyük hediyeyi birlikte vereceğiz.  Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin, anne adaylarının, ve anne şefkatini yüreğinde taşıyıp henüz annelik duygusunu tadamamış tüm kadınlarımızın anneler  gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.