Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 19-05-2021 11:08   Güncelleme : 19-05-2021 11:08
Abone ol

54 halk plajıyla turizme hizmet verecek

Bodrum Belediyesi ve iştiraki Belediye Gıda A.Ş. yatırımlarını sündürüyor.

54 halk plajıyla turizme hizmet verecek

Kendi gıda mühendisleri ile düzenli hijyen ve gıda güvenliği denetimleri gerçekleştiren,  98 gıda güvenliği notu ile de Ege ve Akdeniz bölgesinde ilk 3 arasında yer alan Belediye A.Ş’nin tüm işletmeleri Güvenli Turizm Sertifikası’na  ve Free Covid belgesine sahip. Ocak ayında, Muğla Tarım Müdürlüğünden ruhsatlı , - 40, -18 ve +4 soğuk hava depoları ile tam teşekküllü imalathanesini de kuran Belediye A.Ş, bu yıldan itibaren yarımdada 10 adet mavi bayraklı olmak üzere 54 halk plajıyla da vatandaşlara ve turizme hizmet etmeye devam ediyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları söyledi:

“Mevcut birçok plajı halkımızın konforlu ve ekonomik kullanabileceği duruma getiriyoruz. Bunlardan birisi Gerenkuyu; Orası çok güzel ve tercih edilen bir yer. Ancak şimdiye kadar orası da vatandaşların  ihtiyaçlarına cevap verecek durumda değildi. Yeni bir yapılanma ile halkımıza ekonomik  ve kaliteli hizmet verebileceğimiz, duşu, tuvaleti ve soyunma kabini olan güzel bir tesis inşa edeceğiz.Yapılan  hizmetlerle ileride bu alanların kem gözlerden de korunmasını sağlayacak bir yaklaşım ortaya koyacaktır. Benzer çalışmaları Küdür’e ve Monakus’a da yapacağız. Monakus’ta büyük bir işgali önledik. Oralara biz belediye olarak tesisler yapmak zorundayız. Bu bölgelere belediye olarak halkımızın faydalanabileceği yatırım ve tesisler yapmak zorundayız. ” 

Mevcut tesisleri de yenilendiklerini  ifade eden Aras, “Türkbükü Kafe yıllar içinde ihtiyaçlara cevap veremez ve kullanışsız duruma gelmişti. Şimdi orayı Bodrum’a yakışır hale getireceğiz. Mumcular Kafe’yi ve Mustafa Kallem Parkı’nı da düzenliyoruz. Hem kafe hem restoran olacak ve aynı zamanda da vatandaşımız düğünlerini yapabileceği çok aktif bir yer olacak. Halkımıza hizmet için böylesi nezih ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. Mumcular düğün salonunu da restore ettik. Çok yakında halkımızın hizmetine girecek. Etrim’de yaptığımız tarımsal çalışmalara ek olarak Belediye Gıda A.Ş., o bölgede bulunan tarihi bir yağhaneyi ve tarihi bir evi kiraladı. Hem yöresel ürünler satılacak, hem de insanların  sosyalleşebileceği özel bir alan yaratılacak” dedi.

Ajans Bizim